Jste zde

Malý RAIN RFID tag pro zdravotnické účely

Miniaturní RAIN RFID Tag byl představen na veletrhu Pharmapack Europe. Tag je navržen tak, aby poskytoval jedinečný identifikátor, který umožňuje čtečkám RFID určit identitu a pravost položky ve zdravotnických aplikacích.

Miniaturní robustní RFID tagy lze připevnit na kovové i nekovové povrchy, a jsou ideální volbou pro použití na malých předmětech. Aby se zabránilo jakémukoli riziku kontaminace během plnění léku, lze tagy zabudovat přímo do předplněné injekční stříkačky, lahvičky či zásobníku.

Murata integrovala anténu do vícevrstvého keramického substrátu, aby vytvořila miniaturní robustní RFID Tag schopný automatické identifikace a hromadného čtení rychlostí přes 400 jednotek za minutu. Díky tomuto hromadnému čtení je umožněna identifikace v reálném čase při plné rychlosti výroby a zabraňuje jakékoli záměně během plnění léku. RFID tagy poskytují jednoznačnou identifikaci na úrovni položky, čímž se eliminuje stahování celých šarží, pokud by se na trhu objevila závada.

Nové předpisy pro sledovatelnost a kontrolu kvality ve výrobní lince od zdravotnických úřadů, jako je FDA (Food and Drug Administration) a USP (US Pharmacopeia), vedou zdravotnický průmysl k identifikaci a ověřování jednotlivých produktů od „kolébky až do hrobu“.

Tradiční sledování předplněných lahviček a stříkaček je standardně řešen pomocí QR kódu - štítek vytištěný přímo na povrchu produktu. Na rozdíl od RFID tagů, které podporují hromadné čtení, se QR kódy čtou jednotlivě, a to značně zpomaluje produkci. Vzhledem k tomu, že tyto biochemické produkty vyžadují přísnou kontrolu teploty, může kondenzace také ztížit skenování QR kódu. Retrofit štítky také představují potenciální riziko kontaminace během procesu plnění.

Implementace RAIN RFID tagu přímo do lahvičky a stříkačky nabízí čisté a rychlé řešení bez rizika kontaminace nebo dopadu na vizuální kontrolu. Protože všechny příslušné informace zůstávají u položky, jsou eliminovány chyby ručního zadávání. Hlavní výhodou používání RAIN RFID tagů je prevence proti padělkům. U automatických inzulínových injektorů lze RFID tagy použít k odesílání údajů do cloudu pro účely monitorování pacienta.

Více informací naleznete na https://www.murata.com/en-eu/news/rfid/rfid/2022/0428

Přílohy: 
PřílohaVelikost
PDF icon murata_pharmapack_rfid_panel.pdf326.03 KB
Hodnocení článku: