Jste zde

MCU RX660 přichází s vysokou odolností proti šumu a rušení

32-bitový MCU charakterizuje napájení 5V, sběrnic CAN, vysoká odolností proti rušení i sw podpora pro vysokou úroveň bezpečnosti.

Nové čipy mají obvykle některou z vlastností přizpůsobenou potřebám cílového trhu. Odolnost proti rušení vychází z požadavků průmyslu, robotiky, ale i IoT aplikací pro domácnosti, stejně jako softwarová podpora Jak se k tomu hodí CAN sběrnice? 
Rodina MCU RX660 je postavena na pětivoltové technologii. Tu Renesas zvolil jednak proto, že je pro danou výkonovou kategorii výhodnější a zároveň i proto, že ve srovnání s 3V technikou poskytuje větší odolnost proti EMC rušení. Vyšší odolnost potom eliminuje potřebu externích filtrů, plochu na desce, vyšší náklady, atd. RX660 používá jádro RXv3 (6.00 CoreMark/MHz) s taktem až 120 MHz a dobrým poměrem výkonu a spotřeby. Dostupné konfigurace pamětí do 128 KB RAM a 1 GB ROM prozrazují, že MCU mají sloužit v aplikacích s nejlepší úrovní bezpečnosti. Kolik bude dostupných variant prozrazuje i předběžná informace o pouzdrech a to od 48 pinů do 144 pinů. Důvod je opět jednoduchý: více variant vstupů a výstupů umožňuje připojit více senzorů a jedním typem MCU obsloužit škálovatelné aplikace.

Vybrané čipy potom integrují také řídící obvod pro CAN FD. CAN se z automobilového sektoru probojoval do robotiky celkem oprávněně, protože řada aplikací v automotive jednoduše předběhla vývoj v průmyslové automatizaci. Autonomní roboty a senzorika pro ně tak dnes přebírají řídící obvody z vozidel.  Jinou oblast použití ukazuje studie řídícího obvodu UPS.

 https://www.renesas.com/rx660

Hodnocení článku: