Jste zde

Kinetis KE02: robustní 5 V MCU, kompatibilní s 8bitovými S08

Řada nových, 32bitových MCU Kinetis E od společnosti Freescale nachází díky svému napájecímu napětí od 2,7 V až do 5,5 V a také zvýšené odolnosti z hlediska EMC či ESD uplatnění v mnoha aplikacích, provozovaných v drsných podmínkách. Nacházíme zde optimalizace pro „levná“ zapojení, stejně jako možnost volby pouzder s nízkým počtem vývodů.
Svou skupinu Kinetis E výrobce řadí k MCU ARM® Cortex®-M0+ s nejširší možností škálování ve své třídě. Kromě řady volitelných možností v otázce paměťového prostoru, periférií nebo způsobů pouzdření si bude zakládat zejména na své podpoře zvýšené robustnosti a tudíž i spolehlivosti, odrážející realitu komplikovaných prostředí s výskytem nežádoucího rušení.
 
Blokový diagram výchozí rodiny obvodů Kinetis KE02
 
Struktury sdílí obvyklé periférie a také počty vývodů, takže vývojářům umožňují jednoduché „přechody“ v rámci dané rodiny MCU, případně též mezi rodinami MCU, čímž lze pohodlně získat výhodu v podobě větší paměti nebo dalších vestavěných možností. Taková rozšiřitelnost pak vývojářům umožňuje standardizovat řadu Kinetis E pro platformy jejich koncových produktů a maximální možnou měrou tak opakovaně využívat jednou již navržená hardwarová, ale též softwarová řešení.
 

 

Základní vlastnosti MCU Kinetis E:

 
  • 32bitové jádro ARM Cortex-M0+
  • 8 KB Flash / 1 KB SRAM až 128 KB Flash / 16 KB SRAM
  • Precizní práce se smíšenými signály, vestavěný analogový komparátor a 12bitový ADC
  • Timery určené pro řadu aplikací, včetně řízení motorů
  • Sériová komunikační rozhraní – UART, SPI, I²C atd.
  • Vysoká míra zabezpečení, interní watchdog, programovatelný modul CRC
  • Jednoduché napájení 2,7 V až 5,5 V, plně funkční operace programování, mazání, čtení Flash
  • Provozní teplotní rozsah (pro okolí) -40 °C až +105 °C
 
 
Jako výchozí bod zde Freescale definuje skupinu obvodů KE02 (viz obr.) s rozšířenými možnostmi ve věci ESD / EMC, která bude pinově kompatibilní v rámci řady E a také s rodinou 8bitových S08P. Přináší odpovídající pole analogových, komunikačních, časovacích a také řídicích periférií spolu se specifickými velikostmi paměti Flash, resp. počtem vývodů, a vytváří tak 32bitové řešení na „nejnižší úrovni“, tzv. entry-level.
 
 

Download a odkazy:

 

 

Hodnocení článku: