Jste zde

MAX31629: teploměr s RTC po I2C

Obvod o rozměrech 3 x 3 mm v sobě skrývá nastavitelné teplotní čidlo spolu s hodinami reálného času.

Integrovaný obvod od Maxim Integrated s označením MAX31629 (I2C Digital Thermometer and Real-Time Clock) a v malých 8vývodových pouzdrech typu TDFN nabídne dvě zásadní funkce: hodiny reálného času a také možnost měření / sledování teploty v rozmezí od -55 °C do +125 °C s přesností ±2,0 °C. Komunikace s prvkem se pak bude odehrávat prostřednictvím rozhraní I2C. Předpoklady pro nasazení v bateriově napájených zařízeních dále spočívají v rozsahu napájecího napětí od 2,2 V až do 5,5 V a také nízké vlastní spotřebě. Rozlišení teploměru, který vzhledem k nepřítomnosti dalších součástek rovněž nazýváme převodníkem teplota – číslo, bude uživatelsky programovatelné v rozmezí od 9 do 12 bitů.

 


Systém hodin / kalendáře pracuje s vteřinami, minutami, hodinami, dny, dny v týdnu, měsíci, dny v měsíci a také roky. Přihlíží se k méně než 31 dnům v měsíci, přestupným rokům (až do roku 2100) a využít lze také 12 nebo 24hodinový formát s indikací AM / PM v případě 12hodinového režimu. Práce s taktem je patrná z blokového schématu.

Stav výstupu Alarm typu open-drain se poté odvíjí buď od překročení nastaveného teplotního limitu (TH) nebo též času. Uživatelsky zde definujeme, která událost poplach spouští – pouze čas, jen teplota, obojí nebo též ani jedno. K ukládání obecných systémových dat, příp. též zaznamenávání údajů o času a teplotě, slouží 32 Byte paměti SRAM.

Při odběru 1 000 ks zaplatíme za jeden kombinovaný obvod MAX31629 $1.96. Více na stránkách výrobce zde

 

 

Zdroj: Maxim Integrated

 

Hodnocení článku: