Jste zde

„Nenabouratelný“ převodník spojený s MCU? Řešením je Wiznet

V poslední době pozorujeme zvláštní trend, kdy se výrobci vydávají cestou procesorů spojených v jednom chipu s původními převodníky. Výjimkou není ani Wiznet.
Koncem května přišel s novým čipem W7500, který spojil HW TCP/IP převodník W5x00 a MCU. W7500 se tak stává řešením využívajícím ARM Cortex-M0, 128 kB Flash a HW TCP/IP, to vše na jediném čipu. Vhodný bude do aplikací, kde používáte TCP, UDP, IPv4, ICMP, ARP, IGMP a PPPoE. V těchto případech totiž není vítané aktualizovat software nebo resetovat zařízení.
 
 
MCU W7500 používá HW TCP/IP a tím pádem si vybírá data, která přišla z Vámi povoleného zdroje. W7500 zpracovává jen data, které potřebuje, takže stačí 50 MHz, což bude přibližně polovina výkonu potřebného u SW TCP/IP řešení, a vystačíme si též s menší Flash nebo RAM. Názorně to ostatně vidíme i na obrázku.
 

Porovnáme - li veškerá data s jinými MCU, zjistíme, že s malým výkonem zde dokážeme velké věci. Tato skutečnost je spojená nejen se spolehlivostí a určitým komfortem, ale také poloviční cenou čipu. Povšimněte si, že parametry uvedené v tabulce budou zásadně nižší, pokud porovnáme HW TCP/IP a SW TCP/IP.
 

Pro usnadnění vývoje má dále Wiznet svou Wiki, kde najdete datasheety, schémata, novinky i návody na práci s kity, moduly nebo samotnými čipy. Další užitečné odkazy pak naleznete tady nebo zde.

U distributora, společnosti SOS electronic bude W7500 již brzy skladovou položkou. V případě zájmu pište na info@soselectronic.cz.
 
 

Základní vlastnosti a výhody:

 
  • Stabilní a bezpečné MCU díky HW TCP/IP
  • Interní 128 kB Flash, 16 k RAM
  • 3x UART, 2x SPI, 2x I2C
  • Pouzdro typu TQFP, 64 vývodů
 
 

Download a odkazy:

 
 
Hodnocení článku: