Jste zde

Nové dsPIC: s jedním DSC na dva motory

Nové DSC dsPIC33 řídí dva motory, nabídnou dva moduly CAN a vhodně podporují též rozhraní se senzory.
Společnost Microchip představila novou rodinu DSC (Digital Signal Controller) dsPIC33 s označením dsPIC33EP512GM710 a stěžejní podporou aplikací pro duální řízení motorů – pracovat mohou v bílé technice (pračky, myčky, ledničky), automobilech (ventilátory, čerpadla, čidla) nebo též dalších zařízeních (soustruhy, tiskárny apod.). Vývojáři proto dostávají k dispozici 12 PWM kanálů v šesti párech, dva nezávislé A/D převodníky až s 12bitovým rozlišením, dvojici 32bitových modulů QEI (Quadrature Encoder Interface), konfigurovatelných jako timer / counter, nebo též dva moduly CAN. S takovou výbavou bude možné s využitím jediného mikrokontroléru nezávisle řídit hned dva motory. Rodina DSC rovněž poslouží jako komunikační hub pro automobilové a další průmyslové aplikace, využívající sběrnice CAN.
 
 
Svou podporou 512 KB Flash, 48 KB RAM a také čtveřicí operačních zesilovačů dále rozšiřuje možnosti stávajících prvků dsPIC33EP. Analogová část nabídne dva nezávislé moduly ADC, konfigurovatelné na 10 bitů / 1,1 Msps / 4x sample and hold nebo 12 bitů / 500 ksps / 1x sample and hold a s podporou až 49 kanálů. Ke slovu se tak dostávají zapojení se senzory, vyžadující více přesných A/D převodníků s několika S&H, stejně jako výpočetní výkon DSP. Rodina dsPIC33EP512GM710 v sobě ukrývá též PTG (Peripheral Trigger Generator) pro plánování komplexních činností na vysokorychlostních perifériích s cílem snížit počet SW cyklů a také zjednodušit výsledný firmware.
 
 
Nové MCU dsPIC33EP512GM710 jsou pro sériovou výrobu (ceny zde začínají na $2.63) a také formou vzorků k dispozici již nyní.
 
Hodnocení článku: