Jste zde

Mikroprocesor RZ/G2M rozpozná hlas i obličej

Bezpečnostní a vstupní systémy čím dál častěji využívají umělou inteligenci pro rozpoznávání osob prostřednictvím znaků obličeje nebo hlasových vzorků. Nový procesor z dílny Renesas/IDT přidání těchto funkcí výrazně zjednodušuje.

Bezpečnostní systémy veřejných budov i firem počítají s využitím funkcí pro rozpoznávání obličeje a hlasu. Kromě identifikace personálu umožňují tyto funkce čelit hrozbám moderní civilizace a snadněji a rychleji vyhledat nebezpečné či neoprávněné osoby. Počítačová zpracování často také urychluje mapování pohybu osob, což reprezentuje stovky hodin záznamu. Je tedy logické, že bezpečnostní trh poptává taková řešení, která nabídnou tyto funkce v kombinaci s umělou inteligencí a zpracováním v reálném čase. Embedded systém pro takovou úlohu v reálném čase potřebuje poměrně vysokou výpočetní kapacitu a hardwarovou akceleraci.

V první řadě je nutné říci, že vývojáři v IDT počítají jen s nejnovějšími technologiemi HD kamer a standardu H.265. Mají pro to dobrý důvod, a tím je o 20-50% vyšší komprese než u H.264 a poloviční bitrate při srovnatelné kvalitě obrazu. Nové procesory řady RZ/G2M i tak využívají naplno šest jader v kombinaci dual-core Arm Cortex-A57 (1.5GHz) a quad-core Arm Cortex-A53 (1.2GHz).
Řesení integruje funkce pro dekódování H.265, grafickou akceleraci 2D/3D obrazu, i algoritmy ECC pro prevenci chyb interních i externích pamětí při rychlém zpracování videa.

Pro procesor je připravený linuxový ekosystém, postavený na Linux CIP- Civil Infrastructure Platform Project. Tento linuxový systém je využíván v oblasti bezpečnosti, průmyslu i infrastruktury. Z dílny Reneses je potom k dispozici software pro 3D grafiku, bezpečnost, GUI a potřebné drivery.

https://www.idt.com/application/high-performance-computing/voiceface-recognition-security-systems

Hodnocení článku: