Jste zde

Miniaturní oscilátory OCXO OH

Oscilátory OCXO (Oven Controlled Crystal Oscillator) OH s velikostí 7x5 mm jsou nejmenšími oscilátory na trhu. Taková miniaturizace se dosáhla díky vlastní technologii ohřevu vyvinuté společností TXC. Oscilátory OCXO jsou vhodné pro zařízení 5G, kde velikost a stabilita hrají nemalou roli.

Miniaturizace elektronických zařízení si žádá nové technologie v aktivních i pasivních součástkách. Proto společnost vyhověla požadavkům trhu, zejména v oblasti 5G, a přišla s nejmenšími oscilátory v podobě řady OCXO OH.

Vlastní technologie ohřevu

Uvnitř oscilátoru je samostatná jednotka, která udržuje vnitřní teplotu na stabilních hodnotách. Přesto vznikají nemalé rozdíly mezi integrovaným obvodem a krystalem. Pokud je celková velikost součástky menší, dochází k větší tepelné asymetrii. (Obrázek C).

Proto společnost TXC vyvinula jedinečnou strukturu pro ohřev, který pojmenovala ThermSym. ThermSym používá speciální ohřívací jednotku zabudovanou mezi krystal a integrovaný obvod k dosažení rovnoměrné teploty uvnitř celé struktury. Díky rovnoměrnosti se dosáhne stability ohřívací jednotky, a tím se sníží spotřeba energie.

Vysoce kvalitní krystal SC

Díky technologii ThermSym dosahují krystaly TXC v řadě OH velikost 7x5 mm (velikost 7050). Velikost 7050 je v současné době nejmenší na trhu. Jednoduchá struktura krystalu pomáhá nastavit konkurenceschopné ceny.

Řada OH se odlišuje použitím vysoce kvalitního krystalu SC-Cut o rozměrech 2,5 x 2,0 mm. Kvalitní krystal znamená dosažení frekvenční stability +/- 20ppb při -40 až 95 °C a v případě potřeby až 105 °C. Současně se krystal vyznačuje velmi stabilním stárnutím a nízkým fázovým šumem.

Klíčové vlastnosti řady OH:

  • Velikost: 7,3 × 4,9 mm
  • Frekvenční stabilita: ± 20 ppb. (-40 až 95 °C)
  • Frekvenční rozsah: 10MHz až 50MHz
  • Nízkofázový šum: Výkon na úrovni S3-TCXO a MEMS TCXO
  • G-citlivost: Méně než 1ppb / G pro 5G a extrémní venkovní prostředí
  • Lepší spolehlivost díky vestavěnému ASIC a robustnímu vestavěnému ohřevu s patentovaným designem

Podrobnosti o řadě OCXO-OH naleznete na http://www.txccorp.com/OCXO-OH

Pro více informací kontaktujte distributora Codico (www.codico.com):
E-mail: Jakub.Novak@codico.com, (tel.+420 727 985 514
) Zde také můžete směřovat veškeré své dotazy.

Hodnocení článku: