Jste zde

Miniaturní relé Fujitsu pro automobilový průmysl

Pouze 15mm automobilové relé FBR51ND12-WI spíná až 35A. Japonci slisovali dlouholeté zkušenosti a svoji preciznost do malého relé. Spolehlivé a také u nás osvědčené relé však najde široké uplatnění i mimo auta.

Dnešní moderní automobil je plný elektroniky. A není to jen audio a navigace. Dveře se automaticky otevírají, okna se sama stahují, zrcátka se nastavují, sedadla se posouvají, teleskopická anténa se vysouvá a zasouvá nebo to už ne? :) Mnohé z těchto funkcí fungují díky relé. A když se od aut očekává, že budou fungovat i v mrazu a horku, na dálnici i na rozbité vedlejší silnici, stejné nároky se kladou i na použité komponenty, tedy i na relé.

Pro japonského výrobce Fujitsu byla automobilová relé od prvopočátků rovnocenným produktem k ostatním skupinám relé, proto jejich kvalita těží ze zkušeností všech relé.

Relé FBR51ND12-W1 patří ke stálicím v našem sortimentu. Obrovské prodané množství svědčí o tom, že jde o spolehlivý prvek, vhodný pro mnohé automobilové aplikace. Jeho použití ovšem není omezeno pouze na tuto oblast. Vždyť spínat velké proudy v malém rozměru se může hodit kdekoliv. Když je relé navíc dobře odolné vibracím a má široký rozsah pracovních teplot, najde využití v různých odvětvích průmyslu.

FBR51ND12-W1 je kompaktní jednopólové relé s přepínacím kontaktem a cívkou na 12Vdc. S rozměry pouhých 15,5x12,1x13,7mm dokáže spínat až 35A. Povrch kontaktů je AgSnO2In2O3, což se zdá být nejlepší alternativou pro neekologické AgCdO. Relé je určeno ke spínání zátěží (motorky, žárovky a jiné) při napětí 14Vdc. Dokáže to udělat minimálně 10 miliónkrát. Má vývody určené do DPS.

FBR51ND12-W1 najdete v našem sortimentu produktů jako skladovou položku.

Pokud máte zájem i o jiné produkty FUJITSU nebo potřebujete další informace, rádi vám poradíme na info@soselectronic.cz 

 Vlastnosti / Výhody

  • Kompaktní a lehké relé
  • Schopnost spínat a přenášet velké proudy - 35A po dobu 10min., 30A po dobu 1 hodiny
  • Nárazový proud až 60A
  • Rozměry pouze 15,5x12,1x13,7mm
  • Určeno zejména pro automobilové aplikace
  • Vysoká odolnost vůči vibracím a rázům
  • Vylepšená odolnost vůči vysokým teplotám (skladovací až 100°C)
  • Rozšířený pracovní teplotní rozsah -40°C až +85°C

Download a odkazy:

Hodnocení článku: