Jste zde

Kondenzátory FKS klamou tělem. Malé pouzdro ukrývá velké kapacity

Nízké ESR, malá pouzdra, ale kapacity na „rozdávání“. Hliníkové elektrolytické kondenzátory řady FKS od Panasonicu si naši pozornost určitě zaslouží.
Panasonic představil novou řadu elektrolytických SMD kondenzátorů s nízkým ekvivalentním sériovým odporem ESR, které mezi běžnými kapacitami svého druhu vyniknou právě rozměry pouzdra. Při zachování stejných nebo alespoň velmi podobných elektrických vlastností tak v rámci konkrétního provedení obdržíme ještě větší kapacitu. Řešení tedy existuje a nese označení FKS, konkrétně typ V.
 
 

Stačí vybírat

 
Řada nových elektrolytů válcovitého provedení může měřit již od 6,3 x 5,8 mm až po 10 x 10,2 mm. Jmenovitá napětí se pohybují mezi 6,3 V až 50 V a samotná kapacita, ta pak nabývá hodnot mezi 39 μF a 1 800 μF. Vývojáře potěší i teplotní rozsah -55 °C až +105 °C, přičemž na horní hranici výrobce zaručuje výdrž 2 000 hodin. Na vyžádní jsou k dispozici též verze odolné proti vybracím. Ty pak budou mít průměr 8 mm a více.
 
Jak se Panasonicu podařilo udržet navzdory miniaturizaci žádané vlastnosti hliníkových kapacit? To již můžete posoudit v datasheetu řady FKS dole pod článkem. V případě zájmu o kondenzátory Panasonic kontaktujte distributora, společnost CODICO (www.codico.com, e-mail: ludvik.hamersky@codico.com). Zde také můžete směřovat veškeré své dotazy a to včetně požadavků na vzorky, nabídky či konzultaci (ne)typických řešení.
 
 
 
Hodnocení článku: