Jste zde

Napájecí zdroj s funkcí inteligentního řízení stmívání

MeanWell uvádí na trh inteligentní zdroj série ELG verze D2 a D „Smart Timer Dimming“, který spojí několik funkcí do jednoho zařízení. Odpadá tak potřeba řešit vše samostatným příslušenstvím pro řízení výstupu (stmívače, časovače) - od různých výrobců a bez záruky kompatibility.
Zdroj s pětiletou zárukou „myslí“ nejen na napájení ale i řízení stmívání s ohledem na roční období, denní dobu a hodinu. Nabídne nastavitelnou intenzitu, adaptivní chování, výraznou úsporu energie a také prodloužení životnosti celého zařízení. Řešení je vhodné pro LED svítidla, veřejné osvětlení, reklamy, průmyslové areály, haly, historické objekty a další.
 
 
Aktuální novinkou je série ELG verze D2 a D s programovatelným  výstupem:
 
  • nastavení úrovně max. výstupního proudu, např. 66 % nebo 700 mA
  • nastavení konstantního světelného výkonu = prodloužení životnosti LED modulů v závislosti na délce jejich používání
  • nastavení úrovní a doby stmívání ve 3 různých profilech i s adaptivním nastavením
  • nastavení jemných přechodů mezi intervaly
  • definování doby životnosti
 
Napájecí zdroje verze D2 se programují jednorázově pomocí modulu SDP-001 dle požadavků zákazníka pro konkrétní účel či lokalitu a při následném provozu již nejsou vyžadovány žádné další zásahy či dodatečná úprava.

 

Ať je léto nebo zima

 
Příkladem může být použití pro veřejné osvětlení. LED svítidla jsou dnes velmi rozšířená a přínáší nemalé úspory. Programovatelý zdroj ELG umožňuje nastavení nejen s ohledem na roční období, letní a zimní provoz, ale i denní dobu a hodinu, kdy je na ulicích během nočních hodin minimální pohyb a  intenzita svícení může být omezena. Program navíc umožňuje zohlednit dobu použitelnosti LED, jejichž svítivost se časem snižuje, nastavením maximálního výkonu v závislosti na předpokládané životnosti.
 
 
Dalším ožehavým problémem je světelné znečištění. Díky funkci, která omezí svícení v době nočního klidu na minimální přípustnou hodnotu s ohledem na bezpečnost provozu, by mohlo dojít k významnému snížení světelného smogu.

 

Na AMPERu soutěží o zlato

 
Díky svým vlastnostem byl zdroj ELG vyslán do soutěže Zlatý AMPER 2016. Známý veletrh začíná již zítra a potrvá až do pátku 18. 3. Na vlastní oči na stánku 3.03 v hale P, kde budou k vidění i další novinky společnosti MeanWell. Nabídka zdrojů přitom zahrnuje více než 6 000 různých modelů určených pro oblast automatizace, telekomunikace, železniční dopravy, zdravotnictví, osvětlení a další obory. Více na www.amper.cz.
 
 
Hodnocení článku: