Jste zde

ConnectCore pro i.MX53: špičkové moduly komunikují po drátu i bez něj

High-endové řešení tzv. System-on-Module s 1 GHz ARM jádrem Cortex-A8 je zárukou vynikajících výsledků, dosahovaných s vynaložením jen nezbytného množství energie. Pochopitelně zde nechybí ani plná podpora standardů 802.11a/b/g/n včetně Ethernetu.
Rodinu komunikačních modulů ConnectCore pro i.MX53 společnosti Digi International® Inc. (Digi®), jejíž historie se začíná psát již v roce 1985, řadíme mezi tzv. řešení typu SoM (System-on-Module) s vysokou mírou integrace a zcela jasným výhledem do budoucna, založená na novém aplikačním procesoru Freescale® i.MX53. Můžeme tak těžit ze všech výhod, které vývojáři a ve výsledku pak i samotným uživatelům nabídne výkonné 1 GHz jádro ARM® Cortex™-A8 spolu s možností vzájemné komunikace po kabelu nebo též bezdrátově, rychlým kódováním a také dekódováním videa 1 080p / 720p a v neposlední řadě též uceleným souborem nezbytných, podpůrných periférií.
 
 
 
ConnectCore pro i.MX53 staví na úspěšných modulech ConnectCore pro i.MX51, přičemž v rámci kompatibilního přístupu nabídne řadu vylepšení v otázce samotného zpracování (Processing), paměťového prostoru, podpory videa nebo též možností vzájemné konektivity.
 
 
 
 
Rozšířitelná rodina energeticky šetrných modulů Digi pak nalezá uplatnění např. v medicíně (Medical), zabezpečovací či dohledové technice (Security / Surveillance), průmyslových systémech (Industrial), číslicově řízených informačních panelech na veřejně přístupných místech (Digital Signage) a mnoha dalších odvětvích. Pro úplnost jen dodejme, že se v případě výchozích modulů s aplikačním procesorem Freescale i.MX51 jedná o 600 / 800 MHz jádro ARM Cortex-A8.
 
 
Ucelené a zároveň cenově přijatelné Digi JumpStart Kits® pro Digi Embedded Linux, Timesys LinuxLink, Android a Microsoft Windows Embedded Compact 7 umožňují okamžité spuštění vývoje embedded produktů na profesionální úrovni, zatímco výraznou měrou snižujeme rizika provázaná s novým designem a také dobu potřebnou k uvedení našeho výrobku na trh.
 
 

Základní vlastnosti a výhody:

 
  • Špičkový 32bitový System-on-Module
  • Dlouhodobá dostupnost produktu
  • 10 / 100 Mbit Ethernet (single / dual)
  • Rozhraní Wi-Fi dle 802.11a/b/g/n
  • 2D / 3D jednotka GPU (Graphics Processing Unit)
  • Hardwarové zpracování videa, dekódování 1 080p
  • Design s nízkou úrovní vyzařování, vyhovuje FCC třída B
  • Možnosti konektivity – ZigBee, mobilní, satelit
  • Podpora průmyslového rozsahu pracovních teplot
 
 
V případě zájmu o produkty Digi kontaktujte distributora elektronických součástek a modulů, společnost Macro Weil: http://www.macroweil.cz/ (na stránkách HW serveru zde). Další informace k představeným modulům ConnectCore® i.MX53 / Wi-i.MX53 naleznete na stránkách výrobce, stejně tak v případě ConnectCore pro i.MX51.
Hodnocení článku: