Zákazníci využívají hotové komponenty připravené ihned k použití s rozhraním API, GPGPU a AI, čímž se snižuje čas pro vývoj aplikace. Nyní je obrovská poptávka po technologií mbedded computing a vestavěných technologií strojního vidění - včetně umělé inteligence a strojního učení. Předpokládá se, že tento segment bude raketově růst. Pro segment autonomního robotického vozidla se například předpokládá růst o 140 procent. Systém průmyslových zrakových systémů v roce 2023 přinese příjmy ve výši přibližně 1,4 miliardy USD. Cílem společnosti congatec je poskytnout výrobcům OEM verzi kamery s 360-stupňovým pohledem postavený na technologii počítačového vidění. Veškeré výpočty pro zpracování obrazu jsou prováděny v procesoru s technologií NXP i.MX 8, které jsou součástí modulů SMARC 2.0 a Qseven.
Společnost Congatec nabízí tři řešení pro různé typy zabudovaných zrakových systémů:
Platforma pro automobilový průmysl
Platforma Automotive Reference Platform (ARP) byla vyvinuta ve spolupráci s Intelem a Luxoftem. Součástí platformy je modul Conga-SA5, který je určen přímo pro digitální kokpity pro vozidla příští generace. Nová platforma sdružuje dříve samostatně řízené funkce, jako je zobrazení hlavního dipsleje, monitorování cestujících v kabině a pokročilé asistenční systémy řidiče (ADAS). Pomocí modulu SMARC 2.0, který je označován také jako Computer on Module. Využívají vysokou efektivitu designu a maximální škálovatelnost v rozmezí od nízké ceny po špičkovou výkonnost. Více informací o této sadě naleznete zde: https://www.congatec.com/en/congatec-ag/press-releases/article/congatec-powers-luxofts-modular-next-gen-automotive-reference-platform.html
Umělá inteligence s intenzivním využitím GPGPU
Ve spolupráci s AMD nabízí platformu určenou pro umělou inteligenci a bezproblémově integruje technologii GPGPU. Nabízí nové procesory AMD Ryzen Embedded V1000, které poskytují vynikající GPGPU a vysoký výkon, který využívá ekosystém Smart Vision s otevřeným zdrojovým kódem. Platforma byla vyvinuta na základě široce používaných nástrojů a frameworků, jako jsou TensorFlow, Caffe a Keras, a také využívá platformu open source ROCm pro aplikace GPGPU. Nápad pro open source je v tomto kontextu zvláště důležitý, neboť brání výrobcům OEM, aby se stávali závislými na proprietárním řešení. HIPfy je dostupný nástroj, pomocí kterého mohou být aplikace přenášeny do přenosných aplikací HIP C ++, tímto je možné účinně zabránit nebezpečné závislosti na jednotlivých výrobcích GPU. AI vývoj je také mnohem snazší s dostupností OpenCL 2.2, protože od té doby, kdy byl jazyk OpenCL C ++ integrován do OpenCL se značně zjednodušilo psaní paralelních programů. S takovým ekosystémem se aplikace pro umělou inteligenci se poměrně snadno implementují.
Technologie Basler Camera pro rozpoznávání obličeje
Inteligentní embedded platforma pro rozpoznávání obličeje, vyplynula z nového technologického partnerství mezi Congatec a Basilerem. Je zaměřena na detekci obličeje a je založena na řadě fotoaparátů společnosti Basler s datovými kamerami USB 3.0 a conga-PA5 Pico-ITX s procesory Intel Atom, Celeron a Pentium. Další sady založené na kontaktech a modulech s LVDS, MIPI-CSI, GigE vision nebo jinými relevantními rozhraními budou následovat. Souprava software pro rychlé kamery od firmy Basler bude také integrována společností Congatec jako standardní software do příslušných sad. Více informací o této sadě naleznete zde: https://www.congatec.com/en/congatec-ag/press-releases/article/basler-and-congatec-agree-on-technology-partnership.html.