Po úvodním popisu funkce LCD displejů a značení LCD modulů následují popisy konkrétně použitých modulů. Pro první seznámení s ovládáním displejů jsou vytvořeny programy pro PC (ve vývojovém prostředí Delphi 7.0). Na nich lze velmi dobře pochopit, jak probíhá komunikace mezi řídicí jednotkou a LCD modulem. Dále jsou publikovány ovládací rutiny pro mikrokontroléry řady 8051 a AVR včetně příkladů, které lze použít pro test funkčnosti LCD modulu. V příkladech je ukázán výpis řetězců, číselných hodnot, zobrazení obrázků (bitmap) na různých LCD displejích.
Stavební návody přípravků
V knize je uveden detailní popis několika jednoduchých vývojových kitů. Díky jednotné filozofii lze moduly displejů připojit přímo na porty mikrokontrolérů nebo na sériový/paralelní port.
· ATLCDTX1 – přípravek s modulem EL1602 připojený na dva porty mikrokontroléru (8bitová komunikace),
· ATLCDTX2 – přípravek s modulem EL1602 připojený na jeden port mikrokontroléru (4bitová komunikace),
· ATLCDGR – přípravek s modulem GDM12864 připojený na jeden port mikrokontroléru (8bitová komunikace s použitím posuvného registru 4094),
· ATLCDTXS – přípravek s modulem EL16032A připojený na jeden port mikrokontroléru (sériová komunikace).
· LPT2PSL – redukce pro připojení níže popsaných přípravků k paralelnímu portu PC (nelze použít pro přípravek ATLCDTX1),
· COM2PSL – přípravek pro připojení přípravku ATLCDTX2 k sériovému portu PC,
· FT232TST – univerzální přípravek pro USB (použit pro připojení přípravku ATLCDTX2 k USB),
Doprovodné CD
Součástí knihy je také doprovodné CD, kde jsou kromě zdrojových kódů ke všem přípravkům (pro mnoho platforem), klišé spojů a nezbytných datasheetů rovněž uvedeny programy pro snadnější vývoj aplikací. Jedná se zejména o software pro editaci znaků a konvertor bitmap.
redakce@ ben.cz
Download & Odkazy
- Nakladatelství BEN - technická literatura
- Více o knize - http://shop.ben.cz/cz/121169-prace-s-inteligentnimi-displeji-lcd.aspx
- LCD displeje v HW Shopu - http://obchod.hw.cz/default.asp?cls=spresenttrees&strid=10&TYPTREE=0