Jste zde

Nordic nPM1100: vyšší poměr účinnosti k velikosti než jakékoli jiné řešení PMI

Integrovaný obvod pro správu napájení nPM1100 od Nordic Semiconductor nabízí vyšší poměr účinnosti k velikosti než jakékoli jiné řešení PMIC dostupné na trhu a plochu PCB o velikosti pouhých 23 mm².

Miniaturní PMIC je ideálním řešením pro aplikace s omezeným prostorem, včetně nabíjení baterií a dodávek energie v ručních, přenosných a pokročilých nositelných bezdrátových produktech a zdravotnických zařízeních. Zvýšení účinnosti PMIC umožňuje přidávat funkce nebo prodloužit výdrž bateriově napájeného zařízení bez navýšení kapacity baterie a zvětšení celého zařízení. Čip nPM1100 PMIC od společnosti Nordic Semiconductor toho dosahuje kombinací malých rozměrů s těsnou integrací a účinnou konverzí energie.

nPM1100 je specializovaný obvod PMIC s vysoce účinným konfigurovatelným buck regulátorem ve dvou režimech a integrovanou nabíječkou baterií. Je navržen jako doplňková součástka řady nRF52 a řady nRF53 System-on-Chips (SoC) společnosti Nordic Semiconductor, které umožňují spolehlivé napájení a stabilní provoz při maximalizaci životnosti baterie díky vysoké účinnosti a nízkým klidovým proudům. NPM1100 lze použít také jako generické zařízení PMIC.

Mezi hlavní výhody nového čipu nPM1100 PMIC, který je nyní k dispozici k rychlému dodání u společnosti Farnell, patří:

  • Kombinované nabíjení a napájení baterie USB s kompaktním provedením desky plošných spojů včetně pasivů, které nabízí až 92% účinnost konverze energie.
  • Integrovaná nabíječka baterií je určena k nabíjení lithium-iontových a lithium-polymerových baterií na závěrné napětí volitelné na 4,1 nebo 4,2 V, přičemž podporuje chemické články s jmenovitým napětím 3,6, resp. 3,7 V.
  • Automatická volba tří režimů nabíjení: automatický proudový, konstantní proudový a konstantní napěťový.
  • Kompatibilita umožňující nabíjení baterií přes USB s automatickou detekcí portu.
  • Možnost 100% konfigurace vývodů bez nutnosti použití softwaru.
  • Prodlužuje životnost baterie v jakékoli aplikaci založené na SoC řady nRF52® nebo nRF53® využívající dobíjecí baterii.
  • Poskytuje dostatek proudu pro SoC i jakékoli další obvody.

Nordic Semiconductor byla založena v roce 1983 a má více než 1300 zaměstnanců po celém světě. Tato norská společnost vyrábějící polovodiče bez své vlastní továrny se specializuje na bezdrátové komunikační technologie, které pohánějí internet věcí (IoT). Společnost Nordic Semiconductor je lídrem na trhu s oceňovanými řešeními Bluetooth Low Energy, která jsou průkopníkem nových bezdrátových aplikací s velmi nízkou spotřebou energie.

Nový nPM1100 PMIC od společnosti Nordic Semiconductor je nyní dostupné k rychlému dodání u společnosti Farnell.

Hodnocení článku: