Jste zde

Nové ESD ochranné diody Nexperia chrání datová rozhraní

Nexperia přidala do svého portfolia ESD ochranných diod s ultra nízkou kapacitou nové modely, určené k ochraně vysokorychlostních datových linek v rozhraních, jako jsou USB, HDMI, vysokorychlostní video a ethernet.

Mezi tyto nejnovější ESD ochranné diody patří PESD18VF1BLS-Q, PESD24VF1BLS-Q, PESD30VF1BLS-Q a PESD32VF1BLS-Q v pouzdře DFN1006BD-2, které umožňují optickou kontrolu na výrobních linkách pomocí bočních smáčitelných boků. Kromě toho jsou PESD18VF1BBL-Q, PESD24VF1BBL-Q a PESD30VF1BBL-Q k dispozici v kompaktním pouzdře DFN1006-2. Všechny varianty jsou v bezolovnatých pouzdrech, které zlepšují elektrický výkon a integritu signálu a zároveň umožňují miniaturizaci aplikací.

ESD diody chrání kritické elektronické systémy a subsystémy tím, že rozptylují vysokou energii elektrostatických výbojů. To chrání životně důležité SOC a další komponenty před poškozením během ESD události. Při použití klasických ESD filtrů přidání dalších komponent do vysokorychlostní datové linky může zhoršit integritu signálu přenášených dat. Proto je výběr správných komponent, které chrání systém, ale nebrání přenosu signálu, zásadní mimo jiné pro moderní vysokorychlostní automobilové systémy.. S ohledem na potřeby konstruktérů i automobilové elektroniky nabízí Nexperia toto portfolio s nejlepší integritou signálu ve své třídě, kterou umožňuje ultra nízká kapacita zařízení (typicky 0,28 pF) v kombinaci s vyšším standoff napětím 18-32 V pro umístění blíže ke konektoru. Pro maximální flexibilitu konstrukce jsou tyto diody nabízeny jak s bočními smáčitelnými boky, tak bez nich, přičemž boční smáčitelné boky umožňují automatizovanou optickou kontrolu (AOI). Tato zařízení AEC-Q101 pro automobilový průmysl vykazují extrémně hluboký snapback v kombinaci s nízkým dynamickým odporem 0,8 ohm

www.nexperia.com/ESD-protection-for-automotive-infotainment  

Hodnocení článku: