Jste zde

Mikrokontroléry CC2340 řady SimpleLink integrují Bluetooth LE

S cenou pod 1 dolar TI posílá na trh malé a úsporné MCU pro IoT aplikace. Vše je podřízeno jednoduchosti a nízké spotřebě.

Šéf Bluetooth Special Interest Group Mark Powell při příležitosti veletrhu embedded world uvedl, že v letošním roce předpokládá dodání více než 5 miliard zařízení s konektivitou Bluetooth. Zatímco většina běžných uživatelů si Bluetooth technologii spojí jen se sluchátky ke smartphone, pro trh IoT má daleko širší význam. Přes Bluetooth a podobné protokoly komunikuje celá řada zařízení, od svítidel, až po čidla tlaku vzduchu v kolech. Právě pro tyto aplikace je určena nová řada kontrolérů SimpleLink Bluetooth LE CC2340.

Ačkoli cena od $0.79 může signalizovat, že se šetřilo, kde se dalo, parametry MCU ukazují něco jiného. TI se pro masovou produkci podařilo zkombinovat vysoce kvalitní RF část s kontrolérem, který má velmi dobrý poměr cena/výkon/spotřeba. K tom uje potřeba přičíst dostupnou vývojovou podporu a samozřejmě garantovanou výrobní kapacitu pro následující roky.

První dva obvody z řady, CC2340R2 a CC2340R5 se liší Flash pamětí 256KB nebo 512KB a v obou případech mají 36KB RAM. Důležité je, že interní architektura je připravena na manipulace s firmware v režimu over-the-air. Stand-by spotřeba je optimalizována na méně než 830nA, údajně o 40% nižší než srovnatelné konkurenční produkty. Teplotní rozsah –40ºC až 125ºC umožňuje nasazení v outdoor prostředí, laboratořích, i v průmyslových provozech.


RF část je optimalizována pro Bluetooth Low Energy s výstupním výkonem až +8 dBm. Čip má také integrovanou anténu, která by měla pokrýt většinu aplikací, kde to dovolí krytí zařízení. Výsledná spotřeba v kombinaci stand-by a vysílání umožňuje například u glukometru dosáhnout životnosti knoflíkové baterie mezi 18 a 24 měsíců. K dispozici je také vývojový kit a kompletní sw podpora pro Bluetooth stack.

www.ti.com/cc2340 
www.ti.com/wireless

 

 

Hodnocení článku: