Jste zde

Nové proudové senzory TI zjednoduší konstrukci v automotive a solárních systémech

Proudový senzor na bázi Hallova jevu snižuje složitost návrhu ve vysokonapěťových systémech. Řada integrovaných shunt rezistorů EZShunt zjednodušuje návrhy a zároveň snižuje náklady měření v systémech do 75A.

Texas Instruments představil nové proudové senzory, které pomáhají inženýrům zjednodušit jejich návrhy a zároveň zlepšit přesnost. Nové produkty, navržené pro širokou škálu napětí a teplot v běžném režimu, zahrnují nejizolovaný proudový senzor s Hallovým jevem s nejnižším driftem pro vysokonapěťové systémy a portfolio proudových monitorů, které eliminují potřebu externího shunt rezistoru pro neizolované napěťové větve. Při výběru řešení pro snímání proudu konstruktéři zvažují kompromisy čtyř klíčových faktorů: náklady, velikost, přesnost a rychlost. Například TMCS1123 s vysokou přesností a nízkou latencí umožňují konstruktérům používat senzory Hallova jevu ve vysokonapěťových systémech tam, kde to dříve nebylo možné.

Potřeba vysoce přesného měření proudu ve vysokonapěťových systémech, jako jsou nabíječky elektrických vozidel a solární střídače, roste, ale proudové senzory Hallova jevu jsou obvykle přehlíženy vzhledem k jejich vysokému driftu v průběhu životnosti. Proudový senzor TMCS1123 s Hallovým jevem je vybaven nejvyšším zesíleným izolačním pracovním napětím 1 100 Vss. TMCS1123 se také vyznačuje maximální chybou citlivosti ±0,75% s posunem 50 ppm/°C s teplotou a ±0,5% driftem během životnosti. Díky této vysoké přesnosti umožňuje TMCS1123 konstruktérům optimalizovat výkon systému a zároveň zjednodušit návrh. Vysoká přesnost a stabilita po celou dobu životnosti odstraňuje potřebu překalibrovat zařízení, což snižuje nákladnou a časově náročnou údržbu.
Kromě toho je dosažení přesné kontroly přeměny energie rozhodující pro optimalizaci účinnosti a ochrany systému. TMCS1123 se vyznačuje nízkým zpožděním šíření 600 ns a šířkou pásma 250 kHz, což umožňuje rychlejší řídicí smyčky při zachování nízké hlučnosti, což pomáhá zvýšit účinnost systému.

Nové portfolio řešení TI EZShunt  pro snímání proudu zjednodušuje návrhy tím, že odstraňuje potřebu externího bočníkového rezistoru. Portfolio poskytuje plně integrované řešení snímání proudu, které zapadá do půdorysu bočníkového rezistoru 1206 a nabízí hodnotu diskrétního řešení s jednoduchostí jediného čipu. Portfolio EZShunt nabízí jak nákladově optimalizované, tak vysoce přesné možnosti, které se vyznačují driftem až 25 ppm/°C, v různých baleních a hodnotách bočníku. INA700 je nejmenší integrovaný proudový bočníkový monitor v oboru, který umožňuje inženýrům zmenšit velikost jejich řešení snímání proudu až o 84 %. INA781, nejpřesnější integrované řešení bočníku 75-A, podporuje napětí v běžném režimu až do 85 V.

Předvýrobní množství proudového senzoru TMCS1123 Hallova jevu jsou nyní k dispozici pouze na TI.com v 10,3 mm × 10,3 mm, 10pinovém pouzdře SOIC. Ceny začínají na 2,37 USD v množství 1 000 kusů. Návrháři mohou zakoupit TMCS1123EVM za US $ 49.99. Verze TMCS1123 s vyšší šířkou pásma a optimalizované pro automobilový průmysl budou k dispozici ve čtvrtém čtvrtletí roku 2023 a druhém čtvrtletí roku 2024.
Předvýrobní množství produktů EZShunt je nyní k dispozici pouze na TI.com v různých variantách balení od 1.319-mm x 1.239-mm. Ceny začínají na 0,80 USD. Návrháři si mohou zakoupit zkušební moduly od 49,99 USD. Na TI.com je k dispozici několik možností platby a dopravy. Analogové a automobilové verze produktů EZShunt by měly být k dispozici ve druhém čtvrtletí roku 2024.

TI.com/TMCS1123 
TI.com/EZShunt 
Zjednodušení vysokonapěťového snímání pomocí proudových senzorů Hallova jevu

Hodnocení článku: