Jste zde

Nové SBC BeagleConnect a BeaglePlay zjednoduší stavbu prototypů bez nutnosti zapojování kabelů.

BeaglePlay je open-source jednodeskový počítač (SBC) navržený tak, aby zjednodušil proces přidávání senzorů, akčních členů, indikátorů, lidských rozhraní a konektivity do spolehlivého embedded systému.

BeaglePlay má vestavěnou kabelovou i bezdrátovou konektivitu, včetně inovativních možností jednopárového Ethernetu a bezdrátového připojení Sub-GHz, což umožňuje připojení k širokému výběru senzorů a prototypových systémů s tisíci možnostmi. Je vynikající volbou pro začínající uživatele, kteří chtějí zjednodušený systém Linux.

BeaglePlay lze použít v různých aplikacích, včetně automatizace maloobchodu a pokladen, analýzy zraku, lékařských zařízení, inteligentních budov, Edge AI a mnoha dalších.

Výbava zahrnuje:

  • Výkonný 64bitový čtyřjádrový procesor
  • HDMI typu A podporující rozlišení až Full-HD/1080P s 24bitovým RGB
  • Inovativní možnosti připojení, včetně Wi-Fi, gigabitového Ethernetu, subgHz bezdrátového připojení a jednopárového Ethernetu s možností napájení po datové síti.
  • Kompatibilitu s 1 000 hotovými doplňky a přizpůsobenou bitovou kopií systému Debian Linux, jednoduché rozšíření a přizpůsobení díky dodávaným páskovým kabelům pro připojení kamer a dotykových displejů a zásuvce pro hodiny reálného času napájené z baterie.
  • Vybavení pro návrhy rozhraní člověk-stroj (HMI).

BeaglePlay je také užitečná vývojová platforma pro vytváření aplikací založených na Zephyru pro BeagleConnect Freedom. BeagleConnect Freedom je otevřená hardwarová bezdrátová platforma vyvinutá společností BeagleBoard.org, postavená na mikrokontroléru TI CC1352P7, který podporuje bezdrátové protokoly 2,4 GHz i nízkoenergetické bezdrátové protokoly Sub-1 GHz s dlouhým dosahem.

BeagleConnect Freedom zahrnuje:

  • Rychlé prototypování aplikací internetu věcí, které je urychleno hardwarovou kompatibilitou s více než 1 000 přídavnými senzory, akčními členy a indikátory mikroBUS a zahrnuje další možnosti připojení a ukládání.
  • Podporován softwarovou podporou využívající škálovatelný a modulární operační systém Zephyr pro reálný čas, který umožňuje vývojářům přizpůsobit řešení jejich specifickým potřebám.
  • Obsahuje MSP430F5503 pro funkci USB-UART, senzor teploty a vlhkosti, světelný senzor, SPI flash, nabíječku baterií, bzučák, LED a připojení JTAG, což z něj činí komplexní řešení pro vývoj a prototypování IoT.
  • Mikrokontrolér (MCU) TI CC1352P7 obsahuje 48MHz procesor Arm Cortex-M4F, 704KB paměti Flash, 256KB paměti ROM, 8KB paměti Cache SRAM, 144KB paměti SRAM s velmi nízkým únikem dat a možnost aktualizace přes internet (OTA). MCU poskytuje flexibilní podporu mnoha různých protokolů a pásem, takže je vhodná pro mnoho různých komunikačních požadavků.
  • Rychlá tvorba prototypů bez nutnosti zapojování, s využitím standardu mikroBUS, který nabízí flexibilitu pro připojení k téměř jakémukoli typickému senzoru nebo indikátoru se stovkami dostupných zařízení.

BeagleConnect Freedom zjednodušuje proces rychlého prototypování tím, že uživatelé nemusí vyvíjet kód mikrokontroléru nebo používat  ovladače v uživatelském prostoru. Díky ovladačům jádra a podpůrnému kódu pro spolupráci s BeaglePlay není nutné vystřihovat a vkládat příklady rozhraní senzorů. Jádro Linuxu má potřebnou inteligenci pro interakci s různými externími zařízeními, takže uživatelé se nemusí spoléhat na rozsáhlé knihovny kódu mikrokontrolérů. Uživatelé mohou integrovat velké množství zařízení, aniž by museli psát jakýkoli kód, a dokonce i potřebný automatizační kód může být jednoduchý. Lidé mohou strávit méně času psaním složitého kódu a více času testováním svých nápadů.

Údržba systému BeagleConnect je zjednodušena, protože softwarový základ kódu není přizpůsoben žádné konkrétní konfiguraci sítě zařízení. Z toho vyplývá, že jakákoli vylepšení základu kódu mohou být přínosem pro všechny uživatele. Zdrojový kód firmwaru BeagleConnect je navíc předáván do projektu Zephyr, čímž se rozšiřuje uživatelská základna a zvyšuje se šance na odhalení a vyřešení problémů nebo chyb.

Nový BeagleBoard.org BeagleConnect Freedom a BeaglePlay je nyní k dispozici skladem u společnosti Farnell.

www.BeagleBoard.org

Hodnocení článku: