Jste zde

Nové SiP od Onsemi kombinují výkonové drivery, PoE a KNX

Jeden čip obsahuje LED driver, Ethernet včetně PoE a stack pro KNX –kombinace na míru potřebám řízení osvětlení v automatizaci budov.

Onsemi má stejně jako řada dalších výrobců velké zkušenosti s vývojem čipů pro různé vertikály trhu. Specifické požadavky má spotřební elektronika, automotive, průmysl, takže stejný koncept může oslovit i trh automatizace budov.
Právě pro něj Onsemi představil dvojici čipů z kategorie Systém in Package, NCN5140S a NCL31010.

Oba čipy jsou určeny pro řízení technologií v chytrých budovách, NCN5140S může obsluhovat například kontrolu vstupu a řídící panely, NCL31010 je díky integraci LED driveru přímo určen pro regulaci svítidel. Řídící platformou je KNX, Ethernet je vybaven PoE napájením. Čip tak řeší několik konstrukčních problémů, obvyklých pro svítidla a řídící síť KNX (jak napájet řídící elektroniku, když je svítidlo vypnuté, nebo jak zajistit dostatečnou regulaci ihned po zapnutí). Hotový a precertifikovaný KNX stack zajistí bezchybnou komunikaci s řídícími systémy bez zdlouhavého a nákladného testování.

Velký potenciál má také obsažená technologie Visible Light Communication (VLC), které využívá samotné svítidlo pro generování okem nepostřehnutelných komunikačních signálů. Ty mohou sloužit pro další aplikace, včetně vzájemné regulace svítidel nebo systému vnitřního určování pozice.

Více informací o  NCL31010 a NCN5140S najdete na webu Onsemi.

Hodnocení článku: