Jste zde

32bitové jádro nebo precizní AFE od ON? Q32M210 má obojí!

Dnes Vám v pěti bodech představíme první čip v nové rodině mikrokontrolérů ON, zpracovávajících smíšené signály, který výrobce vyhradil přesnému měření nebo také monitorování.

Společnost ON Semiconductor představuje integrovaný obvod

 
  • Q32M210,
  • 32-bit Precision Mixed-Signal Microcontroller.
 
Jedná se o první čip v nové rodině mikrokontrolérů, zpracovávajících smíšené signály a vyhrazených přesnému měření nebo také monitorování. Struktura Q32M210 s vysokou mírou integrace, navržená pro nasazení v přenosných snímacích aplikacích a vycházející z jádra ARM® Cortex™-M3, nabídne jedinečné spojení vysoké míry přesnosti a předvídatelné činnosti spolu s neobyčejnou účinností. Pojďme se nyní v pěti bodech podívat „pod povrch“ této novinky:
 

Snímáme s neobyčejným citem pro věc

Při vývoji samotného čipu Q32M210 měli vývojáři v ON na mysli zejména přenosné snímací aplikace, vyžadující vysokou míru přesnosti. Najdeme zde proto dvojitý A/D převodník s 16bitovým rozlišením, velmi přesnou napěťovou referenci, trojnásobný D/A převodník s 10bitovým rozlišením a konečně také ono 32bitové jádro. A/D převodníky s mimořádně nízkou hladinou šumu nabídnou poctivé 16bitové parametry, jiné než v případě klasických převodníků, u kterých nelinearita včetně šumového pozadí často stojí za sníženým počtem efektivních bitů.
 

Víme, co se bude dít

Předvídatelný provoz se taktně očekává v celé řadě aplikací, např. u přenosných přístrojů, používaných ve zdravotnictví – monitorování pacientova stavu, bezdrátové EKG či glukometry, stejně jako u dalších aplikací, vyžadujících zvýšenou spolehlivost ve spojení s pamětí typu Flash. Na čipu zde proto najdeme řízení napájení s vyhrazenou ochranou před poklesem napětí (brown – out) i detekci vybité baterie, pro jasně definovatelný provoz za všech podmínek. Vestavěná kontrola chyb spolu s opravnými systémy monitoruje paměť typu Flash, umístěnou na čipu, detekuje a rovněž napravuje chyby jednotlivých bitů a varuje při zachycení větších nesrovnalostí.
 


„Nesníme toho moc“

Pod prodlouženou výdrží napájecích baterií v koncových produktech se v případě struktur Q32M210 podepisuje vysoká účinnost – pracujeme totiž s méně než 400 µA / MHz. Za vše zmiňujeme např. nízkopříkonová rozhraní čidel, flexibilní architekturu pro taktování, provozní režimy active, standby a sleep nebo také „chytré“ monitorování napájení.


Více se již do pouzdra nevešlo

Zapracování velmi dobře konfigurovatelného analogového front – endu spolu s programovatelným 32bitovým jádrem a 256 kbyte paměti typu Flash stojí za vznikem nesmírně flexibilní a dále také rozšiřitelné měřicí jednotky. Všechny rozhodující funkce se nachází přímo na čipu. Máme tím na mysli např.
 
  • hodiny reálného času,
  • řízení napájení,
  • rozhraní LCD zobrazovače se 112 segmenty,
  • vestavěné spínače s malým odporem,
  • operační zesilovače, dosud nevyhrazené pro žádný speciální účel,
  • přesnou napěťovou referenci (< 50 ppm/°C) či
  • RC oscilátor.
 
Pouzdro typu TLLGA se 140 vývody dále umožnilo zapracovat celou řadu datových rozhraní, včetně UARTu, duálního SPI / SQI, I2C, I2S a USB 2.0 (Full speed s integr. PHY).


Vývojář je našim partnerem

Aby bylo možné zjednodušit celou fázi vývoje, nabízí ON odpovídající kity včetně jednoduše použitelného softwaru, knihoven a vzorových kódů. Nechybí ani edice KickStart (IAR® Embedded Workbench), zajišťující integrované vývojové prostředí pro návrh a následné ladění aplikací s obvody Q32M210.
 

 

Dostupnost a cena:

Při odběru 10 000 ks zaplatíme za jedno provedení $4.99.

Download a odkazy:

 

 

Hodnocení článku: