Jste zde

8bitové MCU s konfig. logikou: Od šesti do dvaceti vývodů

Microchip vybavuje své nové mikrokontroléry s minimálním počtem vývodů konfigurovatelnou logikou, generátory průběhů a také číslicově řízenými oscilátory.

Ve společnosti Microchip představili několik nových 8bitových mikrokontrolérů (MCU) PIC, které se mohou pochlubit konfigurovatelnou logikou spolu s vysokou úrovní integrace pro periférie, to vše v pouzdrech se šesti až dvaceti vývody. MCU PIC10F(LF)32X a PIC1XF(LF)150X totiž nabídnou tzv.

 

CLC (Configurable Logic Cells),

 

CWG (Complementary Waveform Generators) nebo

 

NCO (Numerically Controlled Oscillators),

 
podporující možnosti, které v případě MCU s malým počtem vývodů dosud nepřicházely v úvahu.
 
CLC periférie – konfigurovatelná logika na obvodech PIC10F(LF)32X a PIC1XF(LF)150X – umožňují softwarové řízení kombinační a sekvenční logiky, což umožňuje navýšit provázanost periférií či vstupů a výstupů na daném čipu a tudíž snížit i počet vnějších součástek, ušetřit na prostoru vyhrazeném kódu nebo přidat další zajímavé funkce. Generátor průběhů CWG pracuje s větším počtem periférií a vyrábí tak doplňkové (komplementární) průběhy s možností jejich řízení (dead-band) a také automatickým shutdownem pro navýšení dosahované účinnosti. Konečně číslicově řízený oscilátor NCO podporuje lineární řízení kmitočtu včetně vysokého rozlišení, což využijeme např. v oblasti osvětlení (balast), tónových generátorů či jiných řízených rezonančních zapojení.
 
Mikrokontroléry rovněž zaujmou svou nízkou spotřebou s proudovými odběry v aktivním režimu pod 30 µA/MHz a méně než 20 nA v režimu spánku, stejně jako vestavěným oscilátorem 16 MHz, A/D převodníkem (ADC) nebo až čtyřmi PWM perifériemi (Pulse Width Modulation). Pod teplotní měření s minimálními náklady se zase „podepisuje“ modul integrovaného teplotního indikátoru.
 
 
 
 
CLC, CWG nebo NCO podporují možnosti, které v případě MCU s malým počtem vývodů dosud nepřicházely v úvahu
 
 
 
Všechny nové MCU jsou podporovány standarními vývojovými nástroji Microchipu, mezi které řadíme PICkit™ 3 Debugger/Programmer (PG164130, $44.95), stejně jako MPLAB® IDE, MPLAB REAL ICE™ In-Circuit Emulator a MPLAB ICD3 In-Circuit Debugger a také C kompilátory (Microchip a HI-TECH). K dispozici je také volný nástroj
 
  • CLC Configuration Tool
 
pro zjednodušení procesu nastavení modulu CLC prostřednictvím simulace funkce registrů a také kombinační logiky v grafickém uživatelském prostředí GUI.
 
 

Dostupnost a cena:

Při odběru 10 000 ks zaplatíme za jeden obvod již od $0.37.

Download a odkazy:

Hodnocení článku: