Jste zde

National Instruments – Více o NI FlexRIO

Přístroje NI FlexRIO se skládají z modulů, obsahujících programovatelná hradlová pole (FPGA), které můžete programovat pomocí NI LabVIEW FPGA Module, a z koncových modulů, které poskytují vysoce výkonné analogové a digitální vstupy a výstupy. Koncové moduly lze měnit a tak definovat HW vstupy a výstupy, dostupné v programovacím prostředí LabVIEW FPGA.

Obr. 1: Přístroje NI FlexRIO kombinují FPGA moduly s koncovými moduly

FPGA moduly NI FlexRio

FPGA moduly NI FlexRIO zahrnují PXI a PXI Express zařízení, obsahující FPGA čipy Xilinx Virtex-5, integrovanou paměť DRAM, vysoce výkonné zákaznické integrované obvody (ASIC) společnosti NI, a rozhraní pro koncové moduly NI FlexRIO, které zprostředkovávají vstupy a výstupy pro FPGA. Rozhraní koncového modulu se skládá ze 132 digitálních vstupně / výstupních linek (GPIO), které jsou připojeny přímo na piny FPGA. Rozhraní dále obsahuje obvody pro napájení, časování a další doplňkové obvody, potřebné k provozu rozhraní. Těchto 132 linek může být používáno buď v single-ended módu s rychlostí až 400 Mbit/s nebo v diferenciálním módu s rychlostí až 1 Gbit/s s dosažitelnou propustností vstupů / výstupů až 66 Gbit/s (8,25 GB/s). Všechny linky jsou vedeny s řízenou impedancí a shodnou délkou linky. Diferenciální páry jsou vedeny společně.

Obr. 2: FPGA moduly NI FlexRIO nabízejí technologii pro přímou výměnu toku dat mezi sebou (peer-to-peer streaming)

Unikátní funkcí FPGA modulů NI FlexRIO na bázi PXI Express je jejich schopnost výměny přímého toku dat mezi moduly s rychlostmi nad 800 MB/s, aniž by data proudila přes chipset hostitele. NI FlexRIO technologie podporuje až 16 takových datových toků, což zjednodušuje složitou komunikaci mezi více FPGA čipy, aniž by docházelo k využívání výpočetního výkonu hostitele. Více informací o této technologii naleznete v článku An Introduction to Peer-to-Peer Data Streaming.

Tabulka 1 obsahuje různé možnosti sběrnic, FPGA a pamětí u modulů NI FlexRIO.

Tab. 1: Porovnání FPGA modulů NI FlexRIO

Koncové moduly NI FlexRIO

Koncové moduly společnosti NI, členů National Instruments Alliance Partners a dalších dodavatelů komunikují s FPGA moduly NI FlexRIO prostřednictvím konektoru na straně karty, který propojuje nezbytné signály z FPGA s koncovým modulem. Pomocí vývojového kitu NI FlexRIO Adapter Module Development Kit (MDK) si můžete vytvářet své vlastní koncové moduly. 

Obr. 3: National Instruments Alliance Partners a další výrobci nabízejí koncové moduly, které spolupracují s FPGA moduly NI FlexRIO
 

 

Koncové moduly NI FlexRIO společnosti National Instruments

Koncové moduly NI FlexRIO představují obecná vstupní / výstupní zařízení, která můžete použít ke tvorbě vlastních přístrojů, aniž byste museli navrhovat vlastní hardware. Moduly nabízejí snadné programovací rozhraní pro FPGA, které nevyžaduje znalost VHDL.  S moduly jsou dodávány vzorové aplikace v LabVIEW FPGA, které Vám usnadní a urychlí začátek práce. Podívejte se na kompletní seznam koncových modulů NI FlexRIO.

Koncové moduly NI FlexRIO dalších výrobců

Koncové moduly NI FlexRIO od dalších výrobců rozšiřují nabídku vstupně / výstupních zařízení a umožňují proniknout LabVIEW FPGA do dalších aplikačních oblastí. Tyto moduly jsou navrhovány jak na míru, tak specificky pro určité typy aplikací. Prohlédněte si kompletní seznam koncových modulů NI FlexRIO dalších výrobců.

Vývoj vlastních koncových modulů NI FlexRIO

S vývojovým kitem NI FlexRIO Adapter Module Development Kit (MDK) můžete vytvářet své vlastní koncové moduly NI FlexRIO, které budou navrženy na míru Vaší aplikaci. Tento proces zahrnuje návrh v oblasti elektroniky, mechaniky, analogové a číslicové techniky, firmwaru i softwaru. Kromě rozhraní popsaného výše je koncovým modulům k dispozici napájení (přibližně 6 W), EEPROM paměť na desce s identifikačními údaji a podpora pro následující standardy. Přečtěte si více o vývojovém kitu NI FlexRIO Adapter Module Development Kit.

Tab. 2: Vstupně / výstupní standardy podporované rozhraním koncových modulů NI FlexRIO

 

Hodnocení článku: