Jste zde

TI a 64 nových MCU MSP430

Vývojáři mají nyní k dispozici ještě více možností, které nabízí posílený paměťový prostor, podpora kapacitního dotykového ovládání, minimální vlastní spotřeba a konečně také cena.

Společnost Texas Instruments si přeje i nadále poskytovat stále více řešení, optimalizovaných s ohledem na právě zmíněnou cenu, a proto představuje celkem 64 nových mikrokontrolérů (MCU) MSP430 Value Line s mimořádně nízkou vlastní spotřebou, které nabídnou vynikající 16bitové výkony za cenu těch 8bitových (viz také tiskovou zprávu TI 100 nových MCU MSP430 Value Line z března minulého roku).

 

video platformvideo managementvideo solutionsvideo player

Nové MCU MSP430G2xx2 obsahují zapracované vstupy / výstupy (I/O), vyhrazené kapacitnímu dotykovému ovládání, což pro vývojáře představuje možnost bezprostředního rozhraní s kapacitními touch pady, tj. bez nadbytečných vnějších součástek. Kromě toho všeho se v případě rozmachu MCU MSP430 Value Line můžeme rovněž pobavit o dalších volbách ve věci dostupného zapouzdření či paměťového prostoru, které vhodným způsobem napomáhají zvyšovat flexibilitu konkrétního návrhu. S podporou vývojového kitu TI LaunchPad za cenu $4.30, bezplatného softwaru a také rozsáhlé sítě třetích stran pro mikrokontroléry řady G2xx2 se tak může dále konat jednoduchý přechod směrem k 16bitovým parametrům při současném udržení vskutku nízkých cen, přesně v duchu označení Value Line. Více informací na stránkách výrobce naleznete ZDE.  

Základní vlastnosti MCU řady G2xx2, Value Line:

  • Integrované vstupy / výstupy kapacitního ovládání vhodně vyřazují ze hry vnější pasivní součástky
  • Posílené paměťové rozsahy, až 8KB Flash a 256B RAM s ohledem na pokročilejší aplikace
  • Dodatečné možnosti zapouzdření s větším počtem vývodů (20pinové TSSOP a PDIP), podporující větší flexibilitu
  • Optimalizovaná účinnost s mimořádně nízkou spotřebou v režimu standby, tj. 0,4 μA, a probouzecími časy pod 1 μs, stejně jako integrované inteligentní periférie typu 10bitových A/D převodníků, UARTu, komparátoru či prostředků pro sériovou komunikaci
  • Podpora ze strany uceleného hardwarového i softwarového vývojového prostředí, bezplatné softwarové nástroje ke stažení, debuggery a kompilátory, Code Composer Studio ™ IDE a IAR Embedded Workbench, vývojový kit LaunchPad za $4.30
  • Kódová kompatibilita napříč platformou MSP430, umožňující nenásilnou migraci

Dostupnost a cena:

Nové MCU MSP430G2xx2 lze při odběru 100 000 ks pořídit již od $0.33, přičemž vzorky jsou okamžitě k dispozici. Vývojový kit pro MCU MSP430 Value Line, LaunchPad (MSP-EXP430G2), vychází na $4.30 s možností objednání třeba ZDE.

Download a odkazy:

 

Hodnocení článku: