Jste zde

Nový modul Quectelu pro LTE zvládne 150Mbps

Modul SC696S je vybaven SoC QCM6125, na kterém běží Linux. Díky tomu osloví vývojáře, kteří potřebují zpracovat a přenést velké objemy a rychlosti dat, včetně zpracování multimédií.

Nová řada multimódových LTE modulů SC696S  nemíří do světa 5G sítí, ale do osvědčené a operátory stále vytěžované linie LTE Cat 4. Osazený SoC QCM6125 od Qualcommu s grafickým GPU Adreno610 prozrazuje, že Quectel se opět pohybuje na hranici kategorií System-on-Module a Computer-on-Module. Integrovaný Linux si poradí se souběžným zpracováním obrazu i dat pro aplikace od inteligentních pokladen a pokladních zařízení (POS) až po stroje pro daňovou kontrolu, palubní zařízení, roboty, inteligentní domácí zařízení, průmyslová ruční zařízení, nositelná zařízení, prodejní automaty a další inteligentní hardware. Pro podporu těchto případů použití modul nabízí rozhraní LCM, kamery, dotykový panel, UART, USB, I2C, I2S a SPI a může podporovat maximálně šest kamer, z nichž dvě mohou pracovat současně. Samozřejmostí je WiFi a Bluetooth, stejně jako multikonstalační GNSS přijímač pro aplikace, které vyžadují rychlé a přesné polohování.
Takováto nálož informací vyžaduje rychlý a spolehlivý přenos dat. Pro LTE tentokrát Quectel slibuje až 150Mbps downlink a 50Mbps uplink. To podporuje také konfigurace RF části pro MIMO s více anténami na stejné frekvenci.

https://www.quectel.com/product/lte-sc696s-smart-module-series

Hodnocení článku: