Jste zde

Objevte skvělé displeje s rychlou odezvou, dlouhou životností - displeje Winstar z SOS electronic

I když máte jen minimální zkušenosti s displejem a používáte méně výkonný mikrokontrolér, můžete mít kvalitní displej. Ukážeme vám dva typy displejů, které jsou velmi oblíbené a mohou být zajímavé také pro vaše aplikace.

Znakové displeje, jejich princip a použití již pravděpodobně znáte, možná i z minulých článků od SOS electronic, jako například Vyměňte znakový LCD modul za OLED alternativu nebo příspěvek 6 důvodů, proč je znakový displej stále v kurzu, který se znakovými displeji zabývá obecněji.

Výhody znakových OLED displejů

Znakové displeje jsou na trhu skutečně již po desetiletí, ovšem za poslední roky nastal i v této oblasti výrazný posun – stále více zákazníků používá jejich OLED alternativu.

Důvodů pro tuto změnu může být několik:

 • úžasný kontrast, 
 • ideální pozorovací úhly, 
 • bezproblémový provoz i v mrazech a při vysokých teplotách 
 • extrémně rychlá reakční doba, resp. odezva.

Jelikož je displej obecně jeden z prvků, kterých si na zařízení všimneme mezi prvními, může být moderní OLED verze, kromě již zmíněných benefitů, také jedním z faktorů úspěchu prodeje zařízení – a to jen proto, že OLED displej vypadá jednoduše více „high-tech“.

Široký sortiment, dobrá čitelnost a dlouhá životnost

U znakových displejů je obecně na trhu nejširší nabídka těchto typů:

 • 16 x 2 (tj. 2 řádky po 16 znacích)
 • 20 x 2 
 • 20 x 4 
 • 40 x 2

Stále platí, že nejžádanější, jakož i nejvíce doporučované jsou žluté a bílé typy a není to žádná náhoda. Právě tyto barevné verze mají subjektivně nejlepší čitelnost pro lidské oko a současně i elektricky nejdelší životnost. Můžeme tedy říci, že životnost OLED panelu závisí také na jeho barvě.

Podobně jako u klasických znakových modulů v LCD technologii, i u OLED modulů jsou na trhu dostupné typy s různou velikostí znaků – tzn. například klasický displej 16x2 lze reálně dostat v poměrně širokém rozsahu velikostí.

Nové znakové OLED displeje Winstar v sortimentu SOS electronic

Mezi nejnovější přírůstky patří dva standardní znakové OLED displeje od společnosti Winstar, které doplnili do sortimentu na základě vašich poptávek po řešení s výškou znaků 5,55 mm s dobrou čitelností zobrazovaných textů.

 • WEH004002ALPP5N00100 – znakový OLED modul typu 40x2, žlutý, 5V. Díky velkému počtu znaků na řádek (40) zobrazíte na takovém displeji i relativně dlouhý doprovodný text. Může to být například i rotující text s ucelenými informacemi.
 •  WEH001602EWPP5N00100 – znakový OLED modul typu 16x2, bílý, 5V. Jedná se o průmyslový standard pro zobrazení základních informací – celosvětově pravděpodobně nejprodávanější konfigurace znakového displeje.

Základní charakteristiky obou typů:

 • rozsah pracovních teplot -40 až +80°C, 
 • komunikační rozhraní SPI/MPU 6800, 
 • jejich funkčnost zajišťuje kontrolér WS0010-TX, 
 • výška znaku 5,55mm – osvědčený standard s dobrou čitelností.

Jednoduchá migrace z LCD na OLED

I v případě těchto dvou displejů vychází mechanická koncepce modulů ze starších LCD typů (WH4002A, WH1602A), což výrazně usnadňuje případnou migraci z LCD typů na OLED v již existujícím zařízení (samozřejmě po úpravě SW a zohlednění elektrických požadavků OLED modulů). 
Velkou pomocí pro ty, kteří ještě nemají bohaté zkušenosti s displeji, může být fakt, že u většiny typů znakových, ale i grafických modulů  v SOS electronic posílají na požádání i krátký demo kód v jazyku C – ukázku inicializace vybraného displeje v závislosti na komunikačním rozhraní. 
Na trhu je velké množství různých typů a verzí OLED modulů. Pokud jste nenašli v naší nabídce znakových OLED displejů typ, který potřebujete, neváhejte kontaktovat SOS electronic. Díky vztahům přímo s výrobci vám dokážou vybraný nebo alternativní displej za výhodných podmínek zajistit.

Více informací o produktech značky Winstar naleznete na webu SOS electronic. Máte-li nějaké dotazy, rádi vám poradí na adrese info@soselectronic.cz. Hledáte rychlé informace o produktech na sociálních sítích? Sledujte SOS electronic na Twitteru nebo Facebooku.

Download a odkazy:

Hodnocení článku: 

Kontaktujte svého distributora

* Hvězdičkou (*) označené údaje jsou povinné.

CAPTCHA
Toto je ochrana před spamem.