Jste zde

Operační zesilovače TSZ151 s nízkým offsetem a nulovým driftem pro vysoce přesné snímání

Mezi typické aplikace patří napájecí zdroje pro průmyslové, serverové a telekomunikační aplikace a úprava a přeměna napájení v automobilovém průmyslu.

Vysoce přesné operační zesilovače TSZ151 ST mají velmi nízké offsetové napětí s minimálním teplotním driftem, což přináší zvýšenou přesnost a stabilitu obvodů pro rozhraní senzorů, úpravu signálu a měření proudu.

 Extrémně nízké vstupní offsetové napětí (Vio) je definujícím parametrem vysoce přesného operačního zesilovače (op amp). TSZ151 má Vio méně než 7 μV při 25 °C. Hodnota navíc zůstává stabilní, pod 10 μV v celém specifikovaném teplotním rozsahu -40 °C až 125 °C. Jeho vysoká stabilita minimalizuje závislost na periodické rekalibraci a zvyšuje dostupnost konečného produktu po celou dobu jeho životnosti. S šířkou pásma zisku 1,6 MHz a odběrem pouhých 210 μA při 5 V se TSZ151 nachází mezi 400kHz TSZ121 a 3MHz TSZ181, což dává konstruktérům větší výběr a flexibilitu pro optimalizaci rychlosti a spotřeby energie. TSZ151 kombinuje svůj vynikající poměr rychlosti a výkonu s ultra nízkým maximálním vstupním předpětím 300 pA. S minimálním provozním napětím 1,8 V lze TSZ151 napájet ze stejného railu jako ostatní integrované obvody v systému, jako je nízkonapěťový mikrokontrolér. Vstup a výstup větev-větev pomáhá maximalizovat dynamický rozsah. Operační zesilovač má také velmi nízkou spotřebu energie, odebírá pouze 210 μA při 5 V, zatímco schopnost nízkého napájecího napětí umožňuje prodlouženou dobu provozu s vybitou baterií.

 https://www.st.com/tsz151

Hodnocení článku: