Jste zde

Optické emulátory TI na bázi oxidu křemíku nahradí LED optočleny

Nové portfolio izolačních zařízení od TI prodlužuje životnost vysokonapěťových aplikací na více než 40 let. Navíc zlepšují integritu signálu a snižují  spotřebu energie až o 80 % . Opto emulátory s izolační technologií založenou na SiO2, TI nabídne v pin-to-pin kompatibilních pouzdrech k LED optočlenům.

Texas Instruments (TI) představil nové portfolio opto emulátorů polovodičů pro izolaci signálu, které jsou navrženy tak, aby zlepšily integritu signálu, spotřebovávaly méně energie a prodloužily životnost vysokonapěťových průmyslových a automobilových aplikací. Opto emulátory TI jsou pinově kompatibilní s nejběžnějšími optočleny, což umožňuje bezproblémovou integraci do stávajících konstrukcí a zároveň využívá jedinečných výhod izolační technologie, založené na oxidu křemičitého.

Optočleny, využívající LED pro izolaci signálu, byly historicky běžnou volbou. Optočleny však obvykle vyžadují předem naddimenzovaný design, aby kompenzovaly nevyhnutelné účinky stárnutí LED diod. Opto-emulátory TI eliminují stárnutí LED pomocí SiO2 prvku pro izolační bariéru.. Izolační bariéra s vysokou dielektrickou pevností 500 VRMS/μm, umožňuje opto-emulátorům chránit koncové produkty s předpokládanou životností 40 let. Opto-emulátory také poskytují izolační ochranu až 3 750 VRMS a zároveň snížují spotřebu energie až o 80 %. Kromě toho mají široký rozsah provozních teplot od –55 °C do 125 °C a zároveň poskytují přechodovou odolnost v běžném režimu až 10krát vyšší než optočleny.

Chcete-li se dozvědět více o výhodách nových opto-emulátorů TI, přečtěte si technický článek "Opto-emulátory vysvětleny: Proč byste měli upgradovat technologii optočlenu."

TI.com/opto-emulators .

Hodnocení článku: