Jste zde

Optické konvertory Samtec FireFly přenesou až 28Gbps

Samtec při vývoji zohlednil běžné požadavky konstruktérů na univerzálnost a flexibilitu z pohledu počtu propojení a dosaženou datovou rychlost. FireFly Micro Flyover System tak nabídne varianty pro 14, 16, 25, a 28 Gbps v konfiguracích x4, x8, a x12.

Technologie 5G sítí, testovací přístroje optických sítí nebo průmyslové vysoce výkonné počítače jdou se svými požadavky na přenosovou rychlost daleko za současné možnosti metalického ethernetu. Pomůže jim optika, jenže její možnosti se ztrácí na hraně desky plošného spoje. Tam se signál musí buď ihned zpracovat v optickém zařízení nebo převést zpět do elektrické podoby. To řeší FMC převodníky (Fiber Media Converter), jako je FireFly od Samtecu.

Samtec při vývoji zohlednil běžné požadavky konstruktérů na univerzálnost a flexibilitu z pohledu počtu propojení a dosaženou datovou rychlost. FireFly Micro Flyover System tak nabídne varianty pro 14, 16, 25, a 28 Gbps v konfiguracích x4, x8, a x12. Pro vývojáře jsou k dispozici 3D modely, evaluační moduly i PCI Express karta.

Mezi cílové aplikace patří zejména AI a vysoce výkonné výpočetní operace, lékařské přístroje, testování a měření nebo aplikace, využívající FPGA. Pro ty připravil Samtec standardní modely ECUO FireFly, určené do běžného prostředí. Modely ETUO s vyšším teplotním rozsahem -40°C až +85°C a odolností dle standardu MIL-STD-810, jsou určeny pro průmyslové, kosmické nebo obranné technologie. Tomu samozřejmě odpovídá provedení vodících drážek a zámků konektorů.

Konektorový systém FireFly přináší ještě jednu výraznou výhodu. Lze jej využít jak pro optické, tak pro metalické spoje. Stejná patice 11.25 x 21.08 mm na desce umožňuje nasazení optického konvertoru nebo konektoru pro metalické spoj. To je výhodné z hlediska standardizace návrhu desky. Optický konvertor má přitom vlastní pasivní chladič pro rozptyl ztrátového tepla.

https://www.samtec.com/optics/optical-cable/mid-board/firefly

 

Hodnocení článku: