Jste zde

Průmyslový piezo reproduktor SCS-32 s Wago svorkami

Osvědčené, prachu, vodě a nárazům odolné reproduktory Sonitron SCS-32 jsou nyní dostupné v sortimentu SOS electronic i s pružinovými svorkami pro rychlou a efektivní montáž bez nutnosti pájení.

Sonitron je belgická společnost specializující se přes 30 let na vývoj a výrobu piezo měničů.

Série plochých reproduktorů SCS patří mezi stálice na trhu a patří k tomu nejlepšímu, co najdeme na poli plochých piezoreroduktorů.

Série SCS, to jsou tři velikosti: SCS-17SCS-24 a SCS-32.

Vyznačují se zejména těmito vlastnostmi:

  • Odolnost vůči prachu, vodě a vibracím
  • Pevná a stabilní konstrukce 
  • Schopnost pracovat v širokém teplotním rozmezí -40…+85°C 
  • Široký frekvenční rozsah při malých rozměrech 
  • Možnost použití jako reproduktor i jako mikrofon 
  • V průměru o 60% vyšší akustický výkon při malých rozměrech ve srovnání s elektrodynamickými reproduktory 
  • Dlouhodobá životnost

K těmto vlastnostem nyní výrobce přidal ještě jednu, typ SCS 32 je nyní dostupný ve verzi SCS-32 CON SP02 se známými SMD pružinovými svorkami WAGO série 2060, které jsme vám představili v našem článku. Doposud byly reproduktory SCS dostupné pouze s piny pro THT montáž na DPS nebo s vývody pro SMD montáž. V obou případech však bylo třeba umístit reproduktor na DPS.

Co přináší implementace svorek WAGO 2060?

Především usnadnění připojení. Není třeba pájení, není nutná pomocná DPS, je to řešení podstatně odolné vibracím. Použitelné jsou vodiče o průřezu 0,20 - 0,75 mm2.

I původní verze pro montáž na DPS mají samozřejmě svá opodstatnění a pokud vám například vyhovuje montáž přímo na hlavní DPS, pak je to stále nejjednodušší řešení.

Jak vyplývá ze zákonů elektroakustiky, reproduktory s větší membránou mají přirozeně lepší vlastnosti i při nižších frekvencích a obvykle i vyšší účinnost. Proto je třeba při návrhu zařízení zvážit, jaký audio obsah má daný reproduktor přenášet a podle toho se rozhodnout pro jednu ze tří dostupných velikostí - SCS-17, SCS-24 nebo SCS-32.

Podrobnější popis vlastností najdete v technickém listu Sonitron Piezoceramic Speakers and Piezo audio amplifiers, jakož i v technickém listu SCS-32-CON-SP02.

Piezo reproduktor SCS-32 CON SP02 najdete v sortimentu produktů SOS electronic. 
Pokud máte zájem o jakýkoliv produkt Sonitron nebo potřebujete další informace, v SOS electronic vám rádi poradí na adrese info@soselectronic.cz.

Download a odkazy:

Hodnocení článku: