Jste zde

První 5V zátěžový spínač z dílny Nexperia

NPS4053 při vstupním napětím 2,5 V-5,5 V zajišťuje přesné řízení zatěžového proudu v rozsahu 110 mA až 2,5 A. Integrovaný MOSFET s vlastní ochranou přidává jen 55 mOhm.

Nexperia rozšířila portfolio analogových a logických produktů uvedením produktové řady zátěžových spínačů. Prvním obvodem řady je load switch NPS4053, integrovaný obvod navržený tak, aby poskytoval menší půdorys a vynikající ochranu systému, což pomáhá zvýšit spolehlivost systému a zajistit bezpečnost. Obvod je optimalizován pro použití v přenosných zařízeních, jako jsou notebooky, stolní počítače, dokovací stanice a automobilové informační a zábavní systémy.

Zátěžové spínače jsou základními součástmi provozu široké škály moderních elektronických systémů. Hrají klíčovou roli při řízení proudu a napětí od zdroje k zátěži. V typickém napájecím řetězci je NPS4053 obvykle umístěn nejblíže k zátěži, aby omezil vliv špiček při spínání na okolí a umožnil vypínání napájecích bloků, aby se šetřila energie, což je obzvláště cenné v zařízeních napájených bateriemi. Toto monolitické řešení zjednodušuje návrh obvodů a má o 85% menší půdorys PCB než srovnatelná konstrukce s využitím diskrétních komponent.

NPS4053 pracuje se vstupním napětím 2,5 V-5,5 V a obsahuje 55 mOhm chráněný MOSFET, který efektivně řídí tok energie do zátěže. Obsahuje programovatelné obvody omezující proud, které umožňují přesné řízení zatěžovacího proudu v rozsahu 110 mA až 2,5 A s přesností +6%. Zařízení také podporuje  blokování zpětného proudu a poskytuje robustní ochranu systému. Pro další zlepšení monitorování systému NPS4053 integruje pin indikátoru poruchy, který upozorní hostitelský řadič na poruchovou událost.

https://www.nexperia.com/products/analog-logic-ics/power-ics/load-switches/

Hodnocení článku: