Jste zde

První gigabitové TSN procesory pro průmyslovou automatizaci

Průmyslové procesory Sitara AM6x nabízejí pokročilou průmyslovou komunikaci, zvýšenou bezpečnost a vysokou spolehlivost. Umožňují integraci průmyslového protokolu Ethernet včetně TSN, EtherCAT, Ethernet / IP a PROFINET a poskytuje flexibilitu pro rostoucí potřeby průmyslové automatizace.

Nová, vysoce integrovaná řada procesorů Sitara AM6x poskytuje spolehlivost a dostatečný výkon, díky čtyř nebo dvěma jádrům Arm Cortex-A53. Jsou postavené tak, aby vyhovovaly rychle se vyvíjejícím potřebám v průmyslu zejména v oblasti automatizace továren, infrastruktury sítě a ovládání motorů. Další informace o procesorech Sitara AM6x naleznete na adrese www.ti.com/AM6x-pr-eu

Propustnost gigabitů dat za sekundu jsou nutné pro splnění normy TSN. Procesory Sitara AM6x jsou postaveny pro datové přenosy v síti Ethernet v reálném čase. To je důležité pro automatizaci celé továrny. Izolované dvojité jádro umožňuje vytvořit spolehlivou a bezpečnou aplikací a snížit celkovou systémovou náročnost a snížit použití programovatelných logických kontrolerů(PLC). Má implementované funkce pro opravu chyb ECC, pro paměť na čipu i externí paměť DDR.

Klíčové vlastnosti a výhody procesorů AM6x

  • Optimalizováno pro průmyslové sítě: Gigabitový průmyslový komunikační subsystém (PRU-ICSS-Gb) podporuje více protokolů Industrial Ethernet včetně TSN, EtherCAT, Ethernet / IP a PROFINET a poskytuje flexibilitu pro rostoucí potřeby průmyslové komunikace.
  • Integrované funkce umožňující funkční bezpečnost: izolovaný dvoujádrový subsystém MCU Arm Cortex-R5F je založený na centrálním procesoru (CPU) a dokáže pracovat v režimu „lockstep“. Diagnostické knihovny a ochrana paměti ECC pomáhají zlepšit funkční bezpečnost.
  • Vylepšená bezpečnost přímo na čipu: Zabezpečené zavádění FW, zabezpečené úložiště a inteligentní kryptografické procesy umožňují zvýšenou bezpečnost celého systému.
  • Integrovaná 3D grafika a displej: Vhodné pro aplikace HMI a průmyslové PC.
  • Unifikovaná softwarová platforma: Podporovaná SDK knihovna - zákazníci mohou bez problémů používat a migrovat mezi software Android, Linux a TI-RTOS v řadách procesorů od TI.
  • Zjednodušení složitosti systému: Integrované subsystémy, integrované regulátory s nízkými výpadky a kompatibilita pin-to-pin umožňují opětovné použití hardwaru v různých platformách a snižují složitost a náklady celého systému.

 

Průmyslová komunikace

Procesory Sitara Arm jsou vybaveny unikátní periferní jednotkou Průmyslový komunikační subsystém (PRU-ICSS), který je programovatelný v reálném čase. Eliminuje potřebu externího ASIC nebo FPGA, což umožňuje integraci průmyslových protokolů Ethernet a Fieldbus v reálném čase. PRU-ICSS podporuje více protokolů na stejném hardwaru pomocí firmwaru dodávaného firmou TI prostřednictvím průmyslových softwarových balíčků a balíčků od průmyslových partnerů. Více informací na http://www.ti.com/processors/sitara-arm/applications/industrial-communications.html

Automatizace továren

Investice do vývoje softwaru na všech úrovních automatizace továrny se zvyšuje a opětovné použití softwaru je rozhodující pro celkové náklady na vývoj. Rodina procesorů Sitara usnadňuje připojení pomocí integrované podpory průmyslové komunikace a škálovatelnost softwaru v rámci celého portfolia. Více informací na http://www.ti.com/processors/sitara-arm/applications/factory-automation.html

Infrastruktura sítě 

Ochranné relé (nazývané také inteligentní elektronické relé, IED) monitorují a analyzují data a provádějí rychlá rozhodnutí, které chrání rozvodnou sít. Komunikace v reálném čase s nízkou latencí je zapotřebí pro připojení k rozvodně a pro přenos dat do vyšších vrstev řízení SCADA. Ochranné relé musí rychle zpracovat parametry, jako jsou vzorkované hodnoty (SV) IEC61850. Průmyslové přepínače Ethernet v elektrické síti vyžadují vysokou spolehlivost, vysokou úroveň zabezpečení a velký počet ethernetových připojení. Zvyšující se množství dat musí být přenášeno přes širokopásmovou síť. To vytváří potřebu vysoce výkonných, vysoce spolehlivých přepínačů Ethernet. Více informací na http://www.ti.com/processors/sitara-arm/applications/grid-infrastructure.html

Ukázkové videa od Texas Instrumetns

 

Dostupnost a cena

Vývojáři mohou okamžitě začít s vývojovými deskami, které jsou založeny na procesorech Sitara. Průmyslová vývojová deska TMDX654IDKEVM a modul TMDX654GPEVM jsou dostupné prostřednictvím obchodu TI na uvedených odkazech.

Vzorky procesorů AM6548 jsou k dispozici na objednávku prostřednictvím obchodu TI. Výrobní vzorky procesorů AM65x budou k dispozici v druhé polovině roku 2019 a ceny budou startovat od 22,50 dolaru v množství 1 000 kusů.

Další informace o procesorech Sitara AM6x

 

Hodnocení článku: