Jste zde

První single chip pro automobilové ultra široké dotykové displeje

Nejnovější dotykový řadič maXTouch od společnosti Microchip podporuje LCD a OLED dotykové displeje do velikosti až 45 palců. Jelikož je určen pro automobilový průmysl splňuje AEC-Q100.

Palubní deska řidiče, střední panel a displej pro spolujezdce se spojuje do jednoho širokoúhlého displeje. Pro takto široký displej je nutné mít výkonný driver, který dokáže bez potíží celý displej obsloužit a to včetně dotykového rozhraní. Společnost Microchip Technology nabízí řešení v podobě jedno čipu maXTouch MXT2912TD-UW.

Jedná se o první jednočipové řešení pro automobilový průmysl, které umožňuje ovládat LCD i OLED displeje o velikosti až 45 palců s velmi širokým poměrem stran. Tento jednočipový dotykový ovladač poskytuje nejvyšší přenosovou rychlost pro širokoúhlé displeje a je nezávislý na rozlišení displeje. To pomáhá dosáhnout stejného uživatelského komfortu čili odezvy jako u smartphonu.

MXT2912TD-UW má vynikající poměr signálu k šumu (SNR), který je dán použitou technologií maXTouch. Ta umožňuje také detekci dotyku více prstů na jednou, a to i přes silné rukavice nebo dokonce za přítomnosti vlhkosti na panelu.

MXT2912TD-UW obsahuje řadu bezpečnostních prvků, které pomáhají splnit přísný standard ISO 26262 pro funkční bezpečnost silničních vozidel. Mezi bezpečnostní funkce patří periodický autotest, test dotykového senzoru, interní testy Flash a RAM, kontroly integrity úplné datové cesty signálu a další testovací mechanismy jádra mikroprocesoru (MPU). Integrovaný firmware byl vyvinut pro procesy Automotive SPICE .

Microchip mají v nabídce také LDO regulátory, 8-, 16- a 32bitové mikrokontrolery (MCU), řadiče CAN a další komponenty, které doplňují dotykové drivery displejů a tvoří tak kompletní nabídku pro automobilový průmysl.

Vlastnosti:

  • Jednočipové řešení pro dotykové obrazovky s velmi širokým poměrem stran
  • Vyhovuje klasifikaci stupeň 2 pro automobilový průmysl
  • Rozsah provozních teplot -40 až +105°C
  • Komunikace přes sériové rozhraní (I2C nebo SPI) až do 8MHz
  • Detekuje dotyk i přes rukavici o tloušťce až 5 mm
  • Podpora silného krytu (až 3 mm plast)
  • Inteligentní diagnostika
  • Až 32 dotykových kláves
  • Pouzdro: LQFP176

 

Vývojové nástroje

Softwarová podpora zahrnuje vývojový nástroj maXTouch Studio společnosti Microchip a inspekční nástroj maXTouch Analyzer pro testování výrobní linky. Aplikační a podpůrná centra Microchip dále poskytují zákaznickou podporu po celém světě, včetně simulace nebo vývoje systémů a senzorů, integraci i vyladění systému. 

Více informací na https://www.microchip.com/wwwproducts/en/ATMXT2912TD-UW

Přílohy: 
Hodnocení článku: