Jste zde

Qualcomm Robotics RB3 – robotika s podporou AI

Modul RB3 vznikl ve vývojové dílně Thundercomm, většinu podpory ovšem najdeme u firmy Qualcomm. Je vidět, že Qualcomm si celý kit od svého partnera oblíbil.

Qualcomm Robotics RB3 Platform je postaven na míru dnešním požadavkům malé robotiky. Podpora chytrých funkcí včetně výkonného zpracování úloh umělé inteligence, nízká spotřeba a především cena. Na kitu je vidět, že se šetřilo jen na správných místech. Za 450 USD uživatel získá výkonný hardware, který zvládne strojové učení a vidění, vysokou úroveň bezpečnosti, práci s multimédii, Wi-Fi a BT konektivitu. Senzorika se skládá z šestiosého senzoru pohybu, mikrofonu, senzoru tlaku. Moduly kamer nebo LTE jsou za další příplatek. Kamery pro zpracování úloh TOF nebo lokalizi a detekci předmětů vytvářejí senzorický základ pro umělou inteligenci.

Samotný hardware je postaven na pevném základu, zajímavější je SDK. Softwaru i celé podpory se ujal přímo Qualcomm. Pro vývojáře jsou tak kompletní zdroje výuky i podpory k dispozici přímo od zdroje a pří zvládnutí otevírají kompletní know-how Qualcommu, na kterém lze stavět i aplikace většího rozsahu, než pro které je zamýšlen kit RB3.

https://www.thundercomm.com/app_en/product/1544580412842651 
https://www.qualcomm.com/news/onq/2020/04/13/new-learning-resources-and-quick-tips-robotics-development

Hodnocení článku: