Jste zde

R5613 – ochranný integrovaný obvod pro Li-Ion baterie

R5613 je primární ochrana pro dobíjecí jednočlánkové lithium-iontové a lithium-polymerové baterie. Je navržen tak, aby udržoval článek baterie v optimálním stavu a předcházel kritickým podmínkám přetížení. 

Společnost Ricoh má více než 20 let zkušeností s vývojem integrovaných obvodů pro ochranu baterií. Integrovaný obvod R5613 od Ricoh Electronic Devices nabízí ochranu proti přebíjení, nadproudu, hlubokého vybití a ochranu proti zkratu. Tento integrovaný obvod je navržen tak, aby bateriový článek byl udržován v optimálním stavu. Je vybaven RST pinem, který je schopen přepnout externí MOSFET do stavu RESET nebo nuceného pohotovostního režimu. Mezi cílové aplikace patří Li-Ion baterie nebo sady baterií pro přenosná zařízení, jako jsou smartphony, chytré hodinky, fitness trackery nebo jiné elektronické přístroje.

Integrované obvody R5613 mají mnohem nižší proudovou spotřebu (typ. 2,0 - 2,5 µA) ve srovnání s předchozí řadou. R5613 automaticky přejde do pohotovostního režimu, jakmile napětí článku klesne pod určitou prahovou hodnotu. Některé vnitřní obvody se vypnou, a to sníží spotřebu proudu a eliminuje další vybíjení. Navíc hodnota odporu externího snímacího proudu může být až 1,5 mΩ, a to má za následek nižší odvod tepla při vysokých proudech.

Obvody R5613 jsou k dispozici v různých verzích s různými funkcemi. Například 0V nabíjení baterie, které umožňuje povolit/zakázat nabíjení baterie z hlubokého vybití. Dalším funkcí je automatické blokování při přepětí, podpětí či nadproudu.

Vlastnosti:

  • Volitelný rozsah a přesnost
  • RST Pin: RESET / Pohotovostní režim
  • Nabíjení baterie 0 V: Povolení / zákaz 0 V nabíjení
  • Automatická ochrana vůči přepětí, podpětí a nadproudu
  • Volitelné vybíjecí napětí nadproudu: Auto Release1 (V- = VDD × 0,8 V) / Auto Release2 (V- = 0,1 V) / Latch
  • Rozměry QFN pouzdra: 1,6 x 1,6 x 0,4 mm

Více informací na https://www.n-redc.co.jp/en/products/lithium-ion-battery-protection/spec/?product=r5613

Přílohy: 
PřílohaVelikost
PDF icon datasheet_-_r5613-ea.pdf1.37 MB
Hodnocení článku: