Jste zde

Digitální a přece stále analogové procesory CML v novém

Zdokonalená platforma pro návrh tradičních vysílaček, obvody CMX7241 a CMX7341, bude analogová i číslicová. Případné rozdíly ve „vystupování“ jediného obvodu řešíme volbou firmware.
Postupná digitalizace, zasahující též do oblasti klasických radiostanic – vysílaček (TWR / PMR / LMR), způsobuje potíže. Společně se stále přetrvávajícími požadavky na vf platformu, která by nadále podporovala dříve běžně používaný „analog“, se zde objevila řada digitálních – FDMA a TDMA systémů stavějících na metodách vícenásobného přístupu s časovým a frekvenčním dělením. S každým takovým řešením, které si teoreticky může klást různé podmínky a definovat své vlastní specifikace, se cíl nejednoho výrobce integrovaných vf obvodů – navrhnout pro všechny jedinou, cenově přijatelnou platformu –, stává docela složitou záležitostí. To by se však mělo s příchodem nových PMR procesorů od společnosti CML Microcircuits rychle změnit.
 
 
PMR Common Platform Processors s podporou číslicových a rovněž analogových systémů s FDMA a také digitálních PMR / LMR s časovým dělením TDMA („2-slot“), označené jako CMX7241 a CMX7341, znamenají společné řešení celého problému. O výslednou funkci a také provozní charakteristiky se i zde bude starat chráněná technologie výrobce známá jako FirmASIC, stavějící v praxi na technologii jednoho integrovaného obvodu s možností nahrání více typů firmwarů, tzv. Function Image (FI).
 
 
Nové integrované obvody CMX7241 a CMX7341 představené minulý týden v úterý, viz také přehledový dokument ke stažení níže, nabízí shodné funkce a akceptovat mohou rovněž stejné FI, nicméně z hlediska implementace systému se bude každý ubírat jiným směrem. První zmiňovaný je pinově kompatibilní s prvky CMX7141 a umožňuje tak navazující vývoj s přihlédnutím k výkonovým úsporám a dalším vylepšením, CMX7341 zase rovnou propojíme s DCRx CMX994 (Direct Conversion Receiver) od téhož výrobce. Na HW serveru jste mohli dále číst PMR procesory: digitální a přece stále analogové nebo Novinky CML Microcircuits pro vf techniku. Vybírejte z přehledu.
 
 
Společnost CML Microcircuits (www.cmlmicro.com) navrhuje a vyrábí obvody pro komunikační techniku. Svou historii začala psát v roce 1968 a od té doby se vypracovala v jednoho z předních světových výrobců integrovaných obvodů, zejména pro oblast telekomunikací a radiokomunikační techniky. Její součástky se používají do zařízení určených pro přenos hlasu a dat. V případě zájmu kontaktujte distributora, společnost MACRO WEIL (http://www.macroweil.cz/).
 
 
Zdroj: CML Microcircuits
 

 

Přílohy: 
PřílohaVelikost
PDF icon cmx7241cmx7341productpreview.pdf813.58 KB
Hodnocení článku: