Jste zde

Sestava ESCA aneb když stovky rychlých signálů cestují po desce

Zoufale málo prostoru na desce plošných spojů a „hromada“ opravdu rychlých signálů, které ve své aplikaci potřebujeme dostat zase o kus dál. Přijde Vám takový scénář povědomý? Nám taky.
Vývoj se určitě nezastavil a na poli precizních konektorů a jejich kabeláže se tak mohlo udát mnoho změn k lepšímu. Jednou z firem, které navzdory stísněnému prostoru v kombinaci s obrovskými přenosovými rychlostmi profesionálnímu vývojáři nabídnou spolehlivá a moderní řešení, bude i americká společnost Samtec. Konektorem to prostě začíná a kabelem pokračuje. A skloňujeme - li gigabity, logicky už jen sázíme na jistotu.
 
 
Sestava, to je to správné slovo pro 0.80 mm SEARAY™ High Speed / High Density Array Micro Coax Cable Assembly. Samtec svou řadu naštěstí i pojmenoval, takže ji budeme zkráceně nazývat ESCA. A přehledně vyzvedneme též pětici základních vlastností takového řešení:
 
  • provedení: 0,80 mm (.0315") pitch
  • kontakty v osmi a také deseti řadách
  • vedení signálu: 50 Ω, single-ended
  • plochý mikro koaxiální kabel, 34 AWG
  • k dispozici až 300 pozic
 
V porovnání s .050" (1,27 mm) systémy SEARAY™ nyní na DPS ušetříme polovinu prostoru a to se již počítá! Na jednu řadu připadá buď 20 nebo 30 kontaktů, zatímco konektor takových řad nabídne hned osm nebo rovnou celých deset. Odtud pak plyne celkový počet až tří stovek kontaktů s chráněným označením Edge Rate®. Systém je skutečně robustní, což výrobce dále podtrhuje např. stanovením 15 Gbps, poměrem signal to ground 4:1, volitelnou možností přišroubování, příp. minimální délkou kabelů 50,8 mm.
 
 
V případě kontaktů Edge Rate® kromě toho vývojáři minimalizovali vliv bočních vazeb, takže s ohledem na udržení celistvosti signálu dokážeme dále snižovat nežádoucí přeslechy. To vše v rámci teplotního rozsahu -25 °C až +105 °C. Podrobnější informace k celé sérii ESCA pak naleznete přímo na stránkách výrobce.
 
Tím však nabídka firmy Samtec zdaleka nekončí. Stejně jako aplikační podpora ze strany zkušených inženýrů skupiny Signal Integrity Group, nejen pro tato, ale též celou řadu dalších produktů. Odborná pomoc pro ilustraci zahrnuje konzultace Vašich konkrétních návrhů, modelování, testování a v neposlední řadě též vysvětlení výsledků a získaných dat. Obraťte se na distributora, společnost Ryston Macro Weil s.r.o. (www.mw.ryston.cz), a dozvíte se více.
 
 
Hodnocení článku: