Jste zde

SIK 25 SMD: pojistkový kontakt pro povrchovou na desku plošných spojů

Fischer Elektronik je výrobcem elektromechanických součástek, které jsou určeny mimo jiné pro použití na deskách plošných spojů. K nejnovějším produktům patří pojistkový kontakt SIK 25 SMD, který je vhodný pro povrchovou montáž.

Tento pojistkový kontakt nabízí řadu výhod pro spojení nožových pojistek s deskou plošných spojů.Pojistkový kontakt je pájen k povrchu desky plošných spojů a tvoří tak stabilní a spolehlivé rozhraní mezi nožovou pojistkou a obvodovou deskou. Zvláštností na tomto pojistkovém kontaktu je, že je vyroben z odolné slitiny mědi, která má dobrou elektrickou vodivost. Díky pocínovanému povrchu je pájení na plošném spoji vhodné pro automaty a je jednoduché. V konečné aplikaci je pojistka připojena k pojistkovému kontaktu pomocí zásuvného procesu. Pružný materiál zajišťuje, že pojistka pevně drží, aniž by sklouzla nebo se uvolnilo spojení.

Krom toho je pojistkový kontakt navržen pro vysoké proudy a napětí. Přenáší proud až 25 A při napětí 500 V. Zároveň je flexibilně použitelný, protože je kompatibilní s různými velikostmi nožových pojistek. Kombinací dvou pojistkových kontaktů lze měnit vzdálenost mezi kontakty, tím vzniká možnost připojit k desce plošných spojů různé velikosti nožových pojistek. Vertikální připojení pojistkového kontaktu je vhodné pro tloušťku čepele 0,65 mm a pasuje tak na všechny běžné nožové pojistky.

Zboží je dodáváno v praktickém balení- na cívce. Tato možnost balení umožňuje automatizovanou montáž na desku plošných spojů, protože jsou pojistkové kontakty nejprve vyjmuty z pásky a poté umístěny. Pro další informace a dotazy je vám k dispozici prodejní tým a technické poradenství od Fischer Elektronik.

www.fischerelektronik.de

Fischer Elektronik představí své novinky také na veletrhu AMPER 2024. Veletrh AMPER 2024 s podtitulem Smart&Connected World se zaměří na chytré technologie. Tématy budou mimo jiné elektroenergetika, fotovoltaika, elektroinstalace, systémy řízení a zabezpečení budov, osvětlovací technika, pohony a napájení, elektromobilita nebo smart city. Navštivte Brno 19.-21.3. 2024. www.amper.cz

Hodnocení článku: