Jste zde

SoM od Congatecu umí média v reálném čase a Windows

Zatímco u běžných SoC a SoM jsme zvyklí na úsporné řešení z hlediska procesoru, paměti i ceny, Congatec jde opačnou cestou. SoM není system-on-module ale server-on-module a jeho výbava je opravdu bohatá.

Pohon conga-TS170 COM Express zajišťuje Intel Xeon E3, grafiku Intel Iris Pro Graphics s 128 MB eDRAM s dvojnásobnou frekvencí pro práci s videem (700 MHz). Výbavu doplňuje softwarová podpora Windows 10 a dalších verzí, Linuxu a vlastní balík Media Studio Server. Hardware je možné rozšířit o vývojové kity i hotové aplikační desky.

Po představení se vynořuje řada otázek. Proč architektura SoM? Co se zařízením za takovou cenu? Proč podpora Windows? Congatec míří do segmentu zařízení pro IoT, označovaných jako Edge computing a Fog computing. A nejde o nic jiného než sběr, předzpracování a překlad velkých dat a rozhodování v reálném čase. Senzory a ovladače, které bude nutné zapojovat do průmyslových aplikací IoT musí zvládnout více než měřit teplotu a spínat kontakt.

Zpracování videa a médií je navíc doménou dalších oborů, jako je autonomní řízení vozidel, kterým dnes žije celý segment automotive, řízení dronů nebo vizuální řízení robotických aplikací. Další úroveň představují samoučící stroje s komplexními algorytmy. To vše jsou aplikace, které potřebují zpracování mediálních dat na vysoké úrovni a vysokou kapacitu procesoru, jakým je Xeon.

http://www.congatec.com/en/products/com-express-type6/conga-ts170.html

Hodnocení článku: