Jste zde

Natržený reproduktor „opraven“ audio procesorem ST

Struktura s názvem STA321MP, zastupující rodinu integrovaných obvodů ST SoundTerminal®, spolu s připojenými mikrofony aktivně pečuje o přednes audio systémů a to i v případě přebuzených nebo poškozených reproduktorů.

Společnost STMicroelectronics představuje čip na zpracování audia, označený jako

  • STA321MP,
  • Four-channel digital audio system with FFX™ driver,

přímo propojitelný s nejnovějšími miniaturními mikrofony a nabízející nové možnosti zlepšování dosahovaných parametrů a to i v případě malých, levných a dokonce i poškozených reproduktorů. S takovou polovodičovou strukturou pak lze navrhovat jakostní, miniaturizované audio systémy neobyčejné zvukové kvality. Novinka STA321MP se stává členem rodiny integrovaných audio obvodů ST

  • SoundTerminal®,

kde může nabídnout vestavěné rozhraní pro digitální mikrofony MEMS, stejně jako standardní mikrofonní vstup. Díky svým miniaturním rozměrům a také nízké citlivosti vůči rušení od LCD či výkonových prvků, se tak mikrofony typu MEMS stávají ideálním nástrojem multifunkčních aplikací, třeba smartphonů. STA321MP proto přímé připojení MEMS mikrofonu rozhodně podporuje.

STA321MP kromě toho pamatuje také na druhý vstup s „nálepkou“ MEMS, na který lze připojit maličký senzor, detekující aktivitu reproduktoru (jeho pohyb). Vývojáři tak mohou následně zapracovat aktivní úpravu zvukového signálu s využitím postupů, chráněných společností ST, pro optimalizaci vlastností zvukového řetězce – reproduktoru. Během takového aktivního „obrábění“ zvuku může procesor automaticky kompenzovat zkreslení či poškození elektroakustického měniče a podpořit tím vysokou kvalitu audia jinak přebuzených či natržených reproduktorů nebo těch s omezenými možnostmi kmitací cívky.

Protože se budeme bavit již o třetí generaci integrovaných struktur SoundTerminal®, definujeme díky obvodu STA321MP pokročilé možnosti včetně dosahovaných parametrů. Dobře funguje i naše podpora vývojových pracovníků, zahrnující ucelené vývojové kity systémů, založených na technologii MEMS, stejně jako

  • grafické vývojové prostředí APWorkbench.

APWorkbench zde pomáhá s intuitivní konfigurací obvodů rodiny SoundTerminal®, přičemž zahrnuje prvky pro definování aktivní úpravy zvukového signálu.

Základní vlastnosti STA321MP:

  • Zpracování audio signálu, optimalizované pro využití MEMS mikrofonů
  • Přímý výstup pro spojení s vysoce účinným digitálním zesilovačem
  • PDM, analogový, I2S (vstupy)
  • Malá vlastní spotřeba
  • Mimořádně nízký profil, pouzdro typu QFN, vysoké 1 mm

Cena a dostupnost:

Při odběru 1 000 ks vychází jeden obvod STA321MP v pouzdru typu QFN o rozměrech 7 mm x 7 mm na $3.00.

Download a odkazy:

Hodnocení článku: 

Komentáře

Veľmi zaujímavý obvod. Takáto logika myslenia vývojárov sa mi páči.Ak to skombinujú s kvalitnými prvkami bude to temer neporaziteľná kvalita audia. Dúfam že tým nebudú len korigovať nekvalitné reproduktory či iné prvky.