Jste zde

Řadič klávesnice 8 x 8 s GPIO, budiči LED a ESD ochranou

Per.jpg

MAX7360 nabízí na jediném čipu ucelené řešení pro monitorování klávesnice včetně řízení podsvětlení s PWM. Připojení se nebrání ani rotační spínače.

Maxim představuje integrovaný obvod MAX7360, I2C-Interfaced Key-Switch Controller and LED Driver/GPIOs with Integrated ESD Protection, tj. řadič klávesnice s vícenásobnou detekcí stisku nebo uvolnění, podporující až 64 ovládacích prvků spolu s osmi přídavnými GPIO, resp. budiči LED a také zdokonalenou ESD ochranou. Jednotlivé kódy kláves pro každý stisk nebo uvolnění se ukládají do FIFO registru, čímž umožňují monitorování několikanásobných spínacích událostí. Přídavné GPIO vstupy / výstupy pro všeobecné použití v kombinaci s budiči LED zase vhodně podporují žádoucí podsvětlení klávesnice, samostatnou indikaci s LEDkami nebo rozšířitelnost portů v odlehlých místech aplikace.

Nechybí ani nezbytná integrovaná ochrana před elektrostatickými výboji (±8 kV IEC pro kontaktní výboj and ±15 kV IEC pro výboj ve vzduchové mezeře). Protože obvod MAX7360 zajišťuje kompletní požadavky, kladené na řízení klávesnice včetně jejího podsvětlení, stává se vhodným kandidátem na osazení do chytrých i těch „normálních“ telefonů, kapesních počítačů i dalších, přenosných zařízení spotřební elektroniky.

Osm GPIO / budičů LED zajišťuje konstantní proudy s individuální možností nastavení intenzity pomocí 256krokového řízení, založeného na PWM. Dva z těchto I/O lze navíc použít pro dekódování vstupů z otočných spínačů, pro které je vyhrazeno samostatné potlačení odskoku kontaktů včetně podmínek přerušení. Obvod je k dispozici ve 40pinovém pouzdru TQFN o rozměrech 5 mm x 5 mm, resp. 36vývodovém WLP (wafer-level package), kde snáší teplotní změny v rozsahu -40 °C až +85 °C.

Základní vlastnosti MAX7360:

  • Sledování až 64 kláves
  • Podpora rotačních spínačů
  • I/O porty s otevřeným kolektorem, odolávající až do +14 V
  • Integrovaná ESD ochrana
  • Buzení LED konstantním proudem
    • Řízení intenzity svitu LED, 256 kroků s PWM
  • Statické monitorování matice pro nižší EMI
  • Napájecí napětí +1.62 V až +3.6 V
  • Rozhraní I2C

Dostupnost a cena:

Obvod lze při odběru 1000 a více ks pořídit již za $2.15.

Download a odkazy:

 

Hodnocení článku: