Jste zde

STM31WL3-SoC s 1GHz rádiem na míru potřebám dálkových měřičů

Podpora více protokolů umožňuje nákladově efektivní nasazení jedné platformy na různých bezdrátových technologiích s dlouhým dosahem, včetně Sigfox, KNX, mioty, M-Bus a dalších.

STMicroelectronics uvádí na trh SoC, kombinující mikrokontrolér a RF systém s dlouhým dosahem pro energeticky efektivní konektivitu v inteligentním měření, inteligentních budovách a průmyslovém monitorování. Pro dosažení maximální úspory energie, kde ST uvádí návrhovou životnost baterie až 15 let má STM32WL3 sekundární RF blok s ultra nízkou spotřebou, který čeká na wake-up signál v době, kdy je hlavní systém vypnut.

RF modul STM32WL3 pracuje v bezlicenčních frekvenčních pásmech 413 MHz – 479 MHz a 826 MHz – 958 MHz, přičemž podpora 169 MHz přijde v roce 2024.Rádio je multiprotokolové a multimodulační, podporuje modulační schémata 4-(G)FSK až 600kbit/s, 2-(G)FSK, (G)MSK, DBPSK, DSSS, OOK, ASK pro maximalizaci všestrannosti a snadné nasazení.

Periferní zařízení SoC zahrnují ovladač LCD, 12bitový ADC, analogový komparátor, DAC a více časovačů. Spolu s integrovaným balunem, RF výkonovým zesilovačem a SMPS minimalizují externí součástky pro nákladově optimalizované řešení s krátkou dobou uvedení na trh.

STM32WL3 obsahuje také  specifickou periferii – řídicí jednotku LC senzoru – pro měření průtoku kapalin, což usnadňuje konstrukci vodoměrů a indikátorů topných nákladů. Podpora více protokolů umožňuje nákladově efektivní nasazení jedné platformy na různých bezdrátových technologiích s dlouhým dosahem, včetně Sigfox, KNX, mioty, M-Bus a dalších.

Samozřejmostí je stejně jako u celé řady STM32 volitelná  Flash od 64 kB do 256 kB a 16 kB nebo 32 kB RAM v 32pinovém nebo 48pinovém pouzdře VFQFPN. K dispozici je také možnost rozšířeného teplotního rozsahu od -40 °C do 105 °C. Na všechny varianty se vztahuje 10letá záruka ST na dlouhou životnost průmyslových výrobků..

https://www.st.com/en/microcontrollers-microprocessors/stm32wl3x.html.

Hodnocení článku: