Jste zde

Amper 2011 - Brno nebo Holešovice ?

IMAG0141-small.jpg

Letošní Amper je svým způsobem výjimečný neboť se jedná o poslední ročník konaný v PVA v Letňanech. Pořadatelská firma Terinvest se momentálně formou dotazníku rozhoduje, zda-li má být AMPER 2011 v pražských Holešovicích nebo v Brně. Jaký je Váš názor?

Situace je o to peprnější, že spolumajitel PVA firma ABF v současnosti zve na jakýsi nově otevřený veletrh elektroniky a elektrotechniky, který vy se v tradičním termínu měl konat právě v Letňanech.

Kde byste uvítali veletrh právě Vy:

[poll:3442]

Situace PVA Letňany

  • pozemky VZLÚ a.s., kde jsou situovány výstavní haly, si pronajímá PVA a.s., ve střednědobém horizontu majitel pozemku nepočítá s prodlužováním nájmu
  • pozemky MF, kde je situováno střední parkoviště, si pronajímá ABF a.s., vede však se státem soudní spor o budoucí využití
  • pozemky SIT Prague a.s., kde je situováno parkoviště pro veřejnost si pronajímá Městská část Praha - Letňany, majitel pozemků zde chce vybudovat letiště
  • haly Terinvestu č. 3,4,5 a vstupní hala č. 2 budeme demontovat do 30.11. 2010 (povolená doba umístění hal)
  • haly č. 1,6,7 jsou stavby dočasné do 31.12.2010, a do budoucna nepoužitelné, neboť probíhají soudní spory o vlastnictví mezi PVA servis s.r.o., ABF a.s. a TERINVEST spol s.r.o.
  • ABF a.s. plně disponuje pouze halou č. 2 o výměře 4.800 m2 a vstupní halou č. 1, které jsou ale taktéž stavby dočasné a nebudou-li ABF a.s. odstraněny, lze předpokládat, že bude nařízeno jejich odstranění.

HW server je radičním vystavovatelem na AMPERu, ale při rozhodování mezi Brnem a Holešovicemi se kloníme spíše k tomu Brnu i přes to, že hrozí podstatný odliv návštěvníků a vystavovatelů. Holešovické výstaviště nejen že je malé pro veletrh takového rozsahu, ale dopravní obslužnost je více než katasrofální. BVV je přeci jen důstojnější prostředí. 

O průběhu jednání a umístění veletrhu AMPER2011 Vás pochopitelně budeme informovat

Hodnocení článku: 

Komentáře

IMHO BVV již veletrhy obsahující nomenklaturu jako AMPER provozují, je zbytečné přidávat další. Dopravní obslužnost Holešovic není tak zlá, leží v blízkosti dálkové žst. a metra. Parkování pro auta nestačí, ale v Brně také ne. Než BVV, raději bych zvážil třeba Litoměřice (výstaviště Zahrady Čech) aj.

Ivan

Amperu se naše firma zúčastňuje již řadu let. Úplné začátky jsme jako firma nezažili, začínali jsme až v Holešovicích. Amper jednoznačně vyplnil mezeru na trhu - elektrotechnika byla pouhá odnož na MSV v Brně a to prostě nestačilo. Výstaviště v Brně těžce zaspalo (nebo spíš usnulo na vavřínech) - říkali si, že to v Praze nebude mít úroveň a upadne to. Zázemí dlouho úroveň nemělo a přestože toto se už hodně vylepšilo, tak areál v Letňanech má do výstaviště 21. hodně daleko. Zapracovalo se hodně na dopravní obslužnosti - umístění je dobré, nové metro.. Jen ty "pavilony"... Místy ostuda.
Na Holešovice si pamatuju hodně dobře a nechtěl bych tam vystavovat znovu. Neustálé zácpy (metro, vlak OK, ale výstavnictví potřebuje taky jinou logistiku než samotné návštěvníky), navíc se např. hádat s kolotočáři, jestli můžu vyložit kamion s exponáty (zažil jsem). Hrůza.
Např. Litoměřice nemají ani jméno, ani veletržní areál. Amper a jemu podobné výstavy by se tam prostě nevešly.
Vychází mi z toho Brno, kde je zázemí 100% - sjezd z dálnice přímo k výstavišti, velké parkovací plochy, moderní pavilony, tramvají od hlavního nádraží cca 10 minut. Brno má podle mě v tomto jednu jedinou chybu, a to tu, že Brno není Praha. Ale věřte tomu, že Výstaviště s velkým V je u nás v republice (zatím) jen jedno.

Brno není Praha, ale bohužel v Praze výstaviště na mezinárodní úrovni nenajdeme. Přesun Amperu do Brna je podle mě jediným možným řešením - moderní pavilony, infrastruktura, sjezd z dálnice přímo k pavilonům, moderní konferenční sály, venkovní plocha pro vystavovatele atd. atd. Jako pravidelný vystavovatel Amperu to vítám. Pozitivní je, že se obmění i návštěvnost - v kontakt listech každoročně stejná jména.. Letňany jsou stále provizorní a otázkou je, jestli vůbec budou jako výstaviště fungovat dál. Jelikož se tam některé haly dokonce bourají, vypadá to tam spíše jako zbořeniště..

http://www.ct24.cz/regionalni/94556-skonci-letnanske-vystaviste/

Viděl jsem nějaké plány na přestavbu veletržiště v Letňanech, že aby tam bylo stálé výstaviště.
To už padlo?

Před několika lety byl Amper také v Paláci kultůry na Vyšehradě. Praha má prý s tímto objektem finanční problémy.
Objekt leží přímo na Pražské magistrále a přímo na metru - lepší dostupnost si snad ani nelze přát. Kromě nadzemního parkoviště disponuje objekt i podzemním (netuším jak velkým)

Proč se neuvažuje třeba také o této alternativě?

Jezdíme do Letňan na prac. schůzky aj. V Brně či Holešovicích to bude spíše o baťůžkářích. Nechci být špatným prorokem, ale bude to tak.

Pracovní schůzku si můžete uspořádat ve vlastní firmě mimo veletrh. Já také jezdím na Amper s baťůžkem (na doporučení lékaře místo aktovky, prý je to dobré na páteř) a je otravné, když se chci na stánku na něco zeptat a nikdo na mne nemá čas, protože všichni přítomní mají zrovna "pracovní schůzku". Pokud se zajímám u konkrétní firmy o něco konkrétního, tak kvůli tomu nejezdím po výstavách, ale emajlnu dotaz, jestli by se jejich agent u nás mohl zastavit až pojede kolem.

Baťůžkáři, to je české specifikum. Od Chebu na západ se taková koncentrace buťůžkářů hned tak nevidí. Nejpikantnější jsou pánové v obleku s baťohem na zádech a botaskách. Baťůžkář návštěvník na stánku na veletrhu je cosi jako zbloudilý bezdomovec. Ne nadarmo Werich s Voskovcem říkávali: "Šaty dělají člověka a člověk dělá šaty". Podle oblečení jste zařazeni do patřičné kategorie. Takže když přijdete s baťohem na obchodní schůzku, tak se nedivte, že na Vás jaksi nemají čas, anebo Vás rychle odbydou.

Pánové v kvádrech a kravatách přijdou až poté, co já s baťůžkem vytipuji, že zrovna tahle součástka by se hodila do našeho výrobku. Kdysi jsem potřeboval nějaké ministykače, koukal jsem na firmy Siemens a Lovato, pro pány od siemensů jsem nebyl patřičně oblečen a možná jsem nepoužíval tu správnou značku deodorantu, firma Lovato udělala kšeft - můžete se zeptat.
BTW: Kategorie baťůžkářů je IMHO nevítaná na nějakých akcích, na které se nabalují restauratéři a hoteliéři s očekáváním velkých zisků, baťůžkáři si vozí s sebou jídlo i pití a přespí na lavičce. Amperu tohle zatím nehrozí.

v roce 1990, 1991 a 1992 jsme vystavovali na MSVV v Brne. Pozdeji už ne, protože Brno ceny šroubovalo nahoru a kvalita veletrhu upadala. Postupně se z MSVV stala atrakce pro baťůžkáře a děcka. To se podepsalo i na mezinárodní účasti. S rozdělením Československa se Brno ve středu republiky stalo rázem příhraničním městem u východní hranice. Bohužel tuhle náůepku má dodnes. Na Ampéru jsem byl jednou v Letňanech a přišlo mi to jako vyhozený peníze za vstupenku a ztráta času. To už je lepší jet na veletrh do Mnichova neboNorimberku. Úroveň "výstaviště" v Letňanech, jestli se to vůbec dá nazývat výstavištěm, je ubohá. Kdyby to bylo někde v Temešváru, tak dobře, ale v Praze? A k tomu 20 roků po převratu? Ledacos vím o těch co stojí za výstavištěm, jeden z nich byl můj spolužák, nes poslanec. Tak mne to abni nepřekvapuje, že za 20 roků nemá Praha výstavní areál. Přitom místo na něj by bylo, třeba místo areálu ČKD ve Vysočanech. Jenže to by museli pánové "nahoře" koukat na veřejný a nikoliv soukromý zájem. Do Letňan už nejezdím. Holešovice, ty byly postaveny kdysi a samozřejmě dnes takovéto akci nevyhovují. Prostě, problém je v tom, že Praha nemá výstaviště a Brno je kdesi daleko na východě. Takže, mám-li volit zda z Prahy na východ do Brna nebo na západ do Mnichova, volím ten Mnichov.

Jsem "čistokrevný zaměstnanec", tak moje hodnocení asi nebude tak směrodatné. Pamatuji ještě "Sjezdový palác", dnes (myslím) Kongresové Centrum, Holešovice a Strahov a na mě coby návštěvníka největší dojem udělal Palác u Nuselského mostu, hlavně kvůli prostředí. Na PVA jsem byl dvakrát a připadal mi nejhorší, protože v dnešní době, kdy veletrh zdaleka není jediným zdrojem informací o nabídce trhu a již není o tom jen dát k dispozici (důstojné!) prostory, nenabízel v podstatě nic jiného než plochy k prezentaci firem.
Pamatuji při poslední návštěvě na narvanou malou místnost, kde byla přednáška, tuším, zrovna serveru HW o zkušenostech s instalacemi v exotických zemích. Prostředí hrozné, znechucen jsem raději odešel.

Myslím si navíc, že ze strany vystavovatele již nestačí pouze slušné prostředí a zázemí pro firmy (které také není příliš valné), ale i doprovodný program. Zde je obrovský potenciál k pořádání setkávání a prezentace odborníků k otázkám celé společnosti, nad rámec firemních prezentací. To by mohlo zase přilákat opět spoustu lidí (vč. mne a mých kolegů), kteří již považují každoroční návštěvu (či účast na) Ampéru pouze za ztrátu času a prostředků.

Po dvou měsících napětí o budoucnosti veletrhu AMPER 2011 je znám výsledek: termín a místo konání veletrhu AMPER 2011 - je 29. 3. - 1. 4. 2011 na VÝSTAVIŠTI BRNO. Pro zájemce o účast je též připravena časově omezená nabídka zvýhodněných cen platná do 15.6.2010 a nabízející 20% slevu z výstavních prostor.