Aktuálně představená publikace se zaměřuje na trojici výchozích struktur: zesilovače pro reproduktory, sluchátkové zesilovače a konečně též kodeky. Závěr publikace pak tvoří výběrové tabulky spolu s názorným přehledem principů činnosti sedmi základních tříd zesilovačů – A, B, AB, D, G, DG nebo též H.
Aplikace, ve kterých se šetří každým kouskem místa, podpoří čtveřice výkonových zesilovačů pro reproduktory ve třídě AB, resp. D, o rozměrech 1 mm x 1 mm pro každý z nich. Ustálené přístupy koncových stupňů zase „čeří“ logické vyústění v podobě filosofie třídy DG, využívající pulsně – šířkovou modulaci PWM, „digitální“ rail-to-rail signál s proměnlivou střídou, aproximující analogový vstup obdobně jako v případě třídy D. Multiúrovňový koncový stupeň ve třídě DG zároveň snímá magnitudu výstupního signálu a dle potřeby spíná napájecí hladiny s cílem zajistit vyšší míru účinnosti.
Typickými představiteli třídy DG se stávají obvody MAX98307 / MAX98308 (3.3W, Mono Class DG Multilevel Speaker Amplifier).
Předchozí – dvanáctou edici příručky s názvem Audio Design Guide a podtitulem „Listen louder ... listen longer“ včetně popisu činnosti zesilovacích struktur, pracujících ve třídě A až H, jsme na HW serveru představili čtyřdílným seriálem s názvem Příručka vývojáře moderních audiosystémů.
Knihovničku Maximu na sklonku roku 2012 zároveň doplnilo druhé vydání 24stránkové příručky s názvem Mobile Power, zaměřené na nabíjení, monitorování baterií a oblast USB managementu, multifunkční struktury PMIC nebo též zvyšující / snižující DC/DC či LDO pro danou oblast. Obě publikace si můžete stáhnout prostřednictvím následujících odkazů: AUDIO Product Guide a MOBILE POWER Product Guide (zdroje).