Jste zde

Regulace v praxi aneb Jak to dělám já

Regulace_v_praxi___BEN.jpg

Tato kniha by měla sloužit jako praktický pomocník zájemcům o oblast měření a regulace, topenářství a vzduchotechniky. Najdete v ní jak popis, tak praktické řešení zadání.

Autor v knize popisuje problémy, s kterými se setkal ve své dlouholeté praxi a na které se ho kolegové z oboru často ptali. V současné době se zabývá měřením a regulací všeho druhu od projekce až po realizaci. Ovládá systémy řízení od firem AMIT, HONEYWELL, LANDIS, JOHNSON CONTROLS, SAUTER, ETATHERM, AUTOCONT a další.

Regulace v praxi

První kapitola se věnuje zdrojům tepla. Kotle jsou rozděleny podle typu paliva, výkonu, topenářského zapojení a následné regulace. Druhá kapitola je věnována spotřebičům tepla a jejich řízení. Třetí kapitola se věnuje vzduchotechnice a klimatizaci.

Najdete zde jak popis, tak praktické řešení zadání. Autor doporučuje čtenářům, aby kníhu brali jen jako nastínění jednoho či více z možných kvalitních řešení, ne jako ucelenou příručku. Všechna řešení jsou vytvořena na základě praktických zkušeností, ale to neznamená, že neexistuje lepší.

Možná namítnete, že se neustále sice vymýšlí vymyšlené, avšak cílem knihy je ušetřit ostatním práci.

 

Stručný obsah:

  • Zdroje tepla
  • Spotřebiče tepla
  • Vzduchotechnika
  • Dodatek pro začínající programátory a techniky MaR

 

 

Odkazy:

Bližší informace o knize najdete na stránkách nakladatelství BEN - technická literatura:

Hodnocení článku: