Jste zde

Show Bena Hecka: Z Apple iPhone nejnovější herní konzolí

Guru úprav Ben Heck vzdal při zahájení výstavy CES 2012 poctu spotřební elektronice. iPhone firmy Apple totiž promění ve špičkovou přenosnou herní konzoli!
element14, první komunita pro spolupráci a obchod, určená pro konstruktéry a nadšence z oblasti elektroniky, a guru úprav Ben Heck v poslední epizodě své „Show Bena Hecka“ vzdávají při příležitosti zahájení mezinárodní výstavy CES 2012 poctu spotřební elektronice. Projekt úprav pro tento týden totiž představil iPhone®  firmy Apple, který Ben promění ve špičkovou přenosnou herní konzoli - to udělá dojem i na příznivce Androidu!
 
„CES začíná a já si neumím představit vhodnější projekt, který by spojoval mou lásku k videohrám se zařízením, které se pro mnoho uživatelů stalo mimořádnou vášní,“ říká Ben. „iPhone je už teď opravdu vynikající zařízení pro hraní her, ale chtěl jsem ho pro ty největší hráčské nadšence dostat na ještě vyšší úroveň.“
 
Ben Heck umí „přetvořit“ Apple iPhone na nejnovější herní konzoli, to vše v „Show Bena Hecka“ na element14
 
Aby mohl možnosti videoher úspěšně aplikovat na menším iPhone, posvítil si Ben nejprve na systém iCade®, který umožňuje hraní na Apple iPad®, aby tak integroval zmenšenou verzi obvodového řešení. Potom si připojením desky PodBreakout k simulované baterii vypůjčil napětí z iPadu a spustil Bluetooth, nezbytný pro herní účely ve spojitosti s iPhone.
 
„Tuto poslední epizodu musí vidět každý nadšený hráč, znalec techniky a nadšenec pro elektroniku,“ říká Kevin Yapp, ředitel pro marketing společnosti Premier Farnell. „Ben divákům ukáže úplný přehled zdrojů dostupných na element14, které ve spojení s kutilským duchem a znalostmi techniky mohou vytvářet působivé a pokrokové výsledky, v tomto případě vylepšenou verzi oblíbeného iPhone.“
 
Ben dále v epizodě ukazuje divákům, jak vyrobit krabičku a potřebné díly ovladače, od návrhu a propojení v krabičce až po laserové označení tlačítek zařízením Epilog Laser Engraver. Výsledkem je vypiplaná, zcela nová herní konzole, postavená na základu Apple iPhone. Fanoušci show jsou navíc zváni, aby přišli do komunity element14 a poslali Benovi nápady na další úpravy, připojili se k členům komunity nebo získali možnost vyhrát výsledné zařízení z dané epizody.
Hodnocení článku: