Jste zde

Quo vadis ICT v České republice?

Manažované služby a LTE umožňují v České republice rozvíjet propojenou společnost. Ericsson v této věci představil základní kameny.

„Po celém světě lidé využívají pokročilá mobilní zařízení, pomocí kterých se lze kdykoliv a kdekoliv připojit k internetu. Tento trend směřuje ke společnosti, kde budou místa, lidé i zařízení trvale připojena k internetu – k propojené společnosti,“ řekl nový Country Manager společnosti Ericsson, Olle Backgard. Celosvětová míra rozšíření mobilní penetrace mezi občany nyní dosahuje 82 % a celkový počet mobilních připojení činí přibližně 5,8 miliardy. Počet uživatelů smartphonů raketově narůstá.

„Česká republika následuje světové trendy a domníváme se, že zavedení technologie LTE bude rychlejší, než je očekáváno. Je zde také potenciál, že čeští operátoři budou technologii LTE sdílet, což by vedlo k velké úspoře nákladů,“ řekl Pavel Doležal, Head of Consumer and Business Solutions West & Central Europe.
 

Zdroj: Ericsson


50 miliard zařízení M2M bude součástí rozvoje propojené společnosti v České republice,
základ tvoří LTEZkušenosti s LTE

Významní světoví mobilní operátoři již komerční technologii LTE zavedli. První sítě byly spuštěny operátory v severských zemích a v severní Americe s použitím technologie Ericsson. Spojené státy americké jsou považovány za nejrychleji rostoucí trh v oblasti technologií LTE s rozvinutým ekosystémem, komunitou aplikačních vývojářů, terminálů a dodavatelů sítí. Podobný vývoj lze očekávat v celé Evropě a také České republice. S ohledem na investice do stávajících sítí, bude technologie LTE koexistovat se současnými sítěmi 3G a HSPA. Nové frekvence a licence umožní prostor na trhu také novým hráčům. Ericsson je přitom největším dodavatelem komerčních LTE sítí s instalacemi na 4 kontinentech, v 15 zemích světa s 35 sítěmi.
 

Zdroj: Ericsson
 

Díky manažovaným službám se čeští operátoři mohou soustředit na aplikace vytvářející propojenou společnostManažované služby

Telekomunikační operátoři se stále častěji soustřeďují na služby koncovým zákazníkům než na správu telekomunikační infrastruktury. Outsourcováním správy sítí mohou dosáhnout ročních úspor ve výši až 20 %. To rychle zvyšuje poptávku po tzv. manažovaných službách. Z tohoto trendu čerpá Ericsson – v současnosti největší společnost nabízející manažované služby v oblasti telekomunikací. Sítě spravované společností Ericsson využívá již 850 milionů zákazníků různých operátorů. V rámci manažovaných služeb Ericsson operátorům nabízí služby ve všech oblastech jejich činností – od návrhu a plánování přes podporu a servis až po management a správu páteřní sítě.
Hodnocení článku: