Jste zde

Šest tisíc firemních patentů za jediný rok? To není šotek, to je IBM

IBM získala rekordní počet amerických patentů a po devatenácté v řadě tak vede žebříček nejinovativnějších firem.

Společnost IBM získala v roce 2011 ve Spojených státech rekordní počet patentů a již po devatenácté se tak stala společností s nejvíce meziročně uznanými patenty. Během roku 2011 jich výzkumní pracovníci z IBM úspěšně zaregistrovali rekordních 6 180. To představuje více než čtyřnásobek patentů, které získala společnost Hewlett-Packard, a více než zaregistrovaly společnosti Apple, Amazon, Google, EMC, Hewlett-Packard, Microsoft a Oracle/Sun dohromady.

O rekordní výsledek se zasloužilo přes osm tisíc výzkumných pracovníků IBM ze 46 států USA a 36 zemí světa. Na více než 26 % nových patentů spolupracovali vynálezci pocházející ze zemí mimo Spojené státy. Společnost IBM investuje do výzkumu a vývoje přibližně 6 miliard USD ročně. Lídry v počtu amerických patentů, získaných v roce 2011, se přitom dle IFI CLAIMS Patent Services stala tato desítka hráčů:
 
1.IBM - 6180
2.Samsung - 4895
3.Canon - 2822
4.Panasonic - 2560
5.Toshiba - 2484
6.Microsoft - 2312
7.Sony - 2286
8.Seiko Epson - 1532
9.Hon Hai - 1514
10.Hitachi - 1467
 
 

O rekordní výsledek se zasloužilo přes osm tisíc výzkumných pracovníků IBM
ze 46 států USA a 36 zemí světa

Širokou paletu vynálezů tvoří chytřejší řešení pro odvětví prodeje, bankovnictví, zdravotní péče, dopravy a řady dalších. Mezi patentovanými vynálezy také figurují výpočetní technologie, jež budou oporou nové generaci kognitivnějších a propracovanějších systémů, procesů a infrastruktur pro chytřejší obchodování, nakupování, lékařství, dopravu a další oblasti. Mezi nejzajímavější patenty patří například:


Systém a metoda pro simulaci mozkové kůry

– patentovaný vynález popisující metodu vývoje počítačového systému simulujícího činnost mozku, který bude schopen napodobit kognitivní systémy a funkce mozkové kůry (U.S. Patent #8,005,773).


Elektronické podněty motivující ke zdravým stravovacím návykům

– patent popisující metodu, systém a program využívající analytické nástroje k vytváření elektronických podnětů pro zdravé stravování (U.S. Patent #8,078,492).


Metoda pro udělování uživatelských oprávnění na zabezpečených doménách internetových obchodů

– zákazníkům společnosti IBM se softwarovým řešením WebSphere Commerce tento patent pomůže snížit náklady na administrativu a využívání zdrojů díky jednotnému systému zabezpečení a autentizace napříč různými internetovými obchody. Uživatel bude po prvním přihlášení automaticky ověřen a veden jako přihlášený i pro ostatní internetové obchody provozované danou společností (U.S. Patent #8,019,992).


Určování budoucí polohy prostřednictvím sociálních sítí

– tento patent popisuje způsob, jakým lze předpovědět, kam má jedinec namířeno na základě poloh jeho vrstevníků vedených v rámci určité sociální sítě. Patent umožňuje uživatelům získané informace mezi sebou nasdílet a využít (U.S. Patent #8,031,595).


Download a odkazy:

  • Domovská stránka společnosti IBM: http://www.ibm.cz/
Hodnocení článku: