Jste zde

Rozhovor: Soutěž AMPER – IDEA 2011 očima porotce

Co o vizi soutěže říká jeden z porotců AMPER – IDEA a zakladatel společnosti Jablotron, pan inženýr Dalibor Dědek?

Proč jste přijal účast v porotě soutěže?

Podnikání v oblasti elektro považuji za velmi perspektivní. Jablotron v samotném počátku neměl nic jiného než myšlenku a dnes se řadíme mezi přední světové výrobce zabezpečovací techniky. Jsem přesvědčen, že taková příležitost existuje i pro ostatní a všem, kteří se na takovou cestu pustí s vervou a upřímnými úmysly, fandím.

 

 

Co od soutěže jako porotce očekáváte?

Předpokládám, že soutěž může přilákat šikovné mladé lidi a dodat jim optimismus, tj. že má jejich činnost smysl. Uznání ostatních je velmi účinnou motivací při nelehké cestě kupředu.

 

Více o celém projektu se dozvíte např. v příspěvku Soutěž AMPER – IDEA 2011 aneb příležitost začít podnikat s investorem, zveřejněném na hw.cz. Pozor, uzávěrka přihlášek se rychle blíží – viz také náš kalendář akcí.

 

 

Jaký máte názor na podporu mladých lidí v podnikání v ČR?

Myslím si, že v ČR jsou celkem férové podmínky, podobné situaci v ostatních rozvinutých zemích. V podnikání totiž nelze počítat s tím, že Vás povede někdo jiný za ručičku. Důležitá je silná myšlenka a vůle vytrvat. Vše ostatní se člověk naučí cestou. Navíc dnes už řada firem, včetně té naší, cíleně vyhledává mladé talenty, které se nebojí prosazovat své řešení. Důležité však je ukázat mladým, že v technické oblasti skutečně existuje velmi slibná perspektiva. Z dlouhodobého hlediska bych za velký úspěch považoval, kdyby podobné akce jako je soutěž IDEA přilákaly více mladých lidí ke studiu technických oborů. Češi vždy patřili v technické oblasti ke špičce a myslím, že je mnohem lepší být perspektivním inženýrem, než průměrným právníkem nebo univerzálním hnědým manažerem...

 

Děkujeme za rozhovor.

Hodnocení článku: