Jste zde

S telefony i.safe MOBILE zavoláte jako profík. I z jámy lvové

Výrobci mobilů se honí za zbytečnými funkcemi a designem. Asi předpokládají, že každý uživatel tráví den v nákupním centru a večer si skočí domů. Na tvrdé chlapy v blátě a prachu většinou zapomínají. A právě pro ně je tu i.safe MOBILE.

Současný trh neustále zaplavuje spousta spotřební elektroniky nevalné pověsti, která v lepším případě jednoho dne pouze „odejde“, v tom horším před tím ještě stihne spáchat něco zlého. Existují však výjimky, a někdy i hodně světlé.
 
V honbě za maximálním rozlišením, špičkovými výkony a nejnižší možnou cenou spotřebitelé přestali uvažovat v souvislostech a bývají tak nepříjemně překvapeni, jak snadno může okolní prostředí vyřadit jejich zbožňovanou elektroniku z činnosti – tak třeba jen teplota, která lehce klesne pod nulu. Mnohem horší situace však nastane v případě, bude – li okolní prostředí samo ovlivněno činností našeho zařízení. Z opery se se zvonícím mobilem v ruce vyvedeme ven sami, případně to učiní někdo za nás. Což teprve ale nejrůznější průmyslová prostředí s nebezpečím výbuchu! Tam se každý prohřešek proti zavedeným pravidlům trestá o poznání přísněji. Na pořádek zde sice nekompromisně dohlíží příslušné orgány spolu se svými předpisy, ale i ty občas předběhne jiná moc s povolením trestat – spravedlivé přírodní zákony.
 
Pokud se pohybujete v rizikovém prostředí a potřebujete zůstat stále „připojeni“, nebo prostě ten odolný telefon musíte držet za každou cenu i vy, nepřestávejte číst. Představíme si totiž jedno odolné zařízení, které určitě nezklame. Váš partner pro vývoj, certifikaci a vůbec vše okolo zařízení pro mobilní komunikaci v místech s nebezpečím výbuchu se jmenuje i.safe MOBILE GmbH.
 
Každý z inženýrů, který v této německé společnosti působí, se může pochlubit více než deseti lety zkušeností s vývojem systémů do výbušného prostředí, což se při zcela jasném zaměření firmy na bezdrátovou komunikaci brzy projevilo též v jejich zákaznicky orientovaných produktech. Společnost v těsné spolupráci se svými partnery vyvinula komunikační přístroje vyhovující veškerým zákonným předpisům v této oblasti. A co více, může zároveň nabídnout docela zajímavé alternativy k již existujícím řešením na trhu – v otázce technických parametrů a pochopitelně též i ceny.
 
Z celkové nabídky jsme pro čtenáře HW serveru vybrali robustní podnikový smartphone INNOVATION 1.0 (platforma Qualcomm MT6276, 650 MHz) s krytím IP67, určený pro zóny výbušnosti 1/21 (ATEX). Protože byl telefon s operačním systémem Nucleus (MTK) navržen pro profesionální účely, vůbec nepřekvapí jeho odolnost vůči prachu, vodě a také nárazům.
 
Navzdory pověsti, která jej předchází, nebude ani těžký – i s vyměnitelnou Li-Ion baterií 1 800 mAh váží jen 210 g, zatímco jeho ergonomické tvarování dosahuje rozměrů 123 x 70 x 25 mm. Ke komunikaci slouží 3,2palcový displej HVGA s odporovým dotykovým panelem, který si bude „rozumět“ i s rukavicemi. Třebaže vaše okolí hrozí explozí, vy se tak se dvěma SIM klidně připojíte ke svým účtům nebo aplikacím a vyřídíte všechno potřebné. Dokážete řídit procesy, procházet dokumentaci a v případě potřeby v terénu rovnou vše též nakalibrovat.
 
Podrobnější technické údaje naleznou zájemci na stránkách výrobce zde. Nikdo nepochybuje o tom, že v této kategorii přístrojů budou hrát stěžejní roli docela jiné věci, kupříkladu skvělý teplotní rozsah od -20 °C až do +60 °C nebo funkce Push To Talk, takže drobné „nedostatky“ v rozlišení obou kamer výrobci snad i promineme. Díky vestavěné podpoře GPS a také čidlům vlhkosti, teploty, tlaku nebo zrychlení se bude INNOVATION 1.0 hodit i pro náležitou ochranu osamocených pracovníků.

Role výhradního zastoupení výrobce pro Českou republiku a Slovensko se zhostila společnost Macro Weil (www.macroweil.cz), kterou v případě zájmu neváhejte kontaktovat.
 
 
Připraveno s využitím materiálů dostupných na stránkách i.safe MOBILE (www.isafe-mobile.com).
 

 
Hodnocení článku: